Na szóstkę z Węgrzcanką. Wygrywamy pierwszy sparing

,

Podopieczni trenera Łukasza Surmy bardzo udanie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W pierwszym sparingu pokonali Węgrzcankę Węgrzce Wielkie 6:0. Na listę strzelców wpisali się Michał Feliks, Jakub Kowalski, Grzegorz Marszalik, dwukrotnie Krzysztof Szewczyk oraz Norbert Bierówka.

Sobotnia gra kontrolna była rozgrywana w nieco innym systemie niż tradycyjny mecz, bowiem odbyły się trzy tercje po 30 minut. W szeregach „Brązowych” nastąpiło wiele rotacji, a każdy z zawodników mógł zaprezentować swoje umiejętności.

W 12. minucie meczu w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Kamil Włodyka, jednak uderzenie pomocnika w ostatniej chwili na rzut rożny wybił golkiper gości. Kilka minut później obejrzeliśmy pierwszą bramkę dla Garbarni w 2020 roku. Jej autorem był Michał Feliks, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła Jakuba Kowalskiego.

Siedem minut później padła druga bramka dla „Brązowych”, lecz w zamieszaniu w polu karnym arbiter odgwizdał spalonego i ostatecznie trafienie Marka Masiudy nie zostało zaliczone. 120 sekund później jeden z defensorów Węgrzcanki faulował Michała Feliksa, a sędzia zawodów wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jakub Kowalski, który podwyższył prowadzenie.

W 52. minucie podanie z lewego skrzydła od Rafała Góreckiego wykończył Grzegorz Marszalik, tym samym powiększając przewagę nad rywalem. Najwięcej bramek padło w trzeciej tercji. W 68. minucie Mateusz Wyjadłowski obsłużył podaniem Krzysztofa Szewczyka, a ten nie dał szans bramkarzowi gości. Podobnie było chwilę później, lecz w tej sytuacji napastnikowi „Brązowych” asystował Kamil Kowalczyk. Na jedenaście minut przed końcem spotkania, „Szewa” zagrał do Norberta Bierówki, który mocnym uderzeniem ustalił wynik rywalizacji.

W dzisiejszym spotkaniu wystąpiła czwórka zawodników z zespołu U19, która w ostatnim czasie jest włączona do treningów z pierwszą drużyną. Mowa o Mateuszu Kardasie, Piotrze Dzierżaku, Norbercie Bierówce i Kamilu Kowalczyku.

Garbarnia Kraków – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 6:0 (2:0) (3:0)
Bramki: 12′ Feliks, 21′ Kowalski, 52′ Marszalik, 68′ 78′ Szewczyk, 79′ Bierówka

Garbarnia Kraków: I tercja: Frątczak – Kowalski, Kardas, Masiuda, Nakrošius, Górecki, Kołbon, Duda, Słoma, Włodyka, Feliks.
II tercja: Kozioł – Włodyka, Klimek, Nakrošius, Mruk, Górecki, Dzierżak, Kostrubała, Marszalik, Wyjadłowski, Radwanek
III tercja: Nowak – Wyjadłowski, Kujawa, Dzierżak, Klimek, Mruk, Kuczak, Serafin, Bierówka, Szewczyk, Kowalczyk