Drużyny młodzieżowe

U-19: Sezon zakończony na drugim miejscu

,

Juniorzy starsi Garbarni zakończyli rozgrywki w lidze A1 Junior Małopolska. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy w trzydziestu meczach zgromadzili 65 punktów, plasując się na wysokim drugim miejscu. W ostatnim spotkaniu ulegli jednak Orłowi Myślenice 1:3.

– Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, gdyż od dłuższego czasu większość zawodników, która na ogół występuje w naszej drużynie, rozgrywa swoje mecze w rezerwach. Nasz skład uzupełnili gracze z roczników 2007/2008. W spotkaniu z Orłem tworzyliśmy sytuacje, lecz zabrakło celnego wykończenia. Zdobyliśmy jedną bramkę po bardzo ładnym uderzeniu Oliwiera Jarosza, który w tym dniu mógł popisać się jeszcze jednym trafieniem, piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce – skomentował ostatni mecz swojej drużyny trener Stanisław Śliwa.

– Dokładna analiza minionego sezonu jeszcze przed nami. W dalszym ciągu jednak najważniejszy cel to rozwój naszych podopiecznych, tak aby powoli wchodzili do dorosłej piłki. Myślę, że w zbliżającym się okresie przygotowawczym pierwszej drużyny kilku z naszych wyróżniających się zawodników dostatnie szansę pokazania się na treningach  – dodał.

Jak bedą teraz wyglądały najbliższe tygodnie drużyny U-19? – Mamy niecałe dwa tygodnie wolnego. Po tym okresie zawodnicy będą pracować z indywidualnymi rozpiskami treningowymi od trenera przygotowania motorycznego, a do treningów wracamy 17 lipca. 30 lipca natomiast wyjeżdżamy na obóz przygotowawczy.

18. kolejka A1 Junior „Małopolska”
Orzeł Myślenice – Garbarnia Kraków 3:1 (2:0)
Bramki:
14′ Raś, 37′ Szczurek, 50′ Górka – 76′ Jarosz
Garbarnia Kraków: Kużdżał – Łojek, Wójcik, Pyka, Maj, Dąbrowski, Boiko (46′ Monica), Jarosz, Gumula (46′ Mita), Krasny (60′ Filosek), Paczka (60′ Jarosz).

Fot. Grzegorz Krasny

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe