Drużyny młodzieżowe

U-15: Remis z Cracovią

,

W spotkaniu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 Garbarnia Kraków zremisowała z Cracovią 2:2. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Alan Mocio i Sebastian Konieczny.

– Podniesienie się z wyniku 0:2 do 2:2 na terenie lidera ligi, który do tej pory nie stracił żadnych punktów, zasługuje na ogromne wyrazy szacunku dla całej drużyny. Jeśli chodzi o pierwszą połowę, to Cracovia głównie zagrażała nam ze stałych fragmentów gry i w taki też sposób straciliśmy bramkę, nie zachowując odpowiedniej czujności we własnym polu karnym. Z naszej strony próbowaliśmy budować ataki, ale przy agresywnie grającym przeciwniku mieliśmy trudności w kluczowych momentach, gdzie przegrywaliśmy wiele sytuacji stykowych. Największe zagrożenie tworzyliśmy w ataku szybkim, kreując sobie parę dobrych sytuacji strzeleckich. Niestety nie zakończyliśmy ich bramkami – rozpoczął trener Mateusz Ząbczyk.

– Jeśli chodzi o drugą połowę, to tak naprawdę było to najbardziej emocjonujące 40 minut w obecnej rundzie nasycone dużym poziomem emocji i dramaturgii. Mając kapitalną szansę na wyrównanie po strzale w poprzeczkę, jeszcze w tej samej akcji straciliśmy bramkę na 0:2. W dalszej fazie meczu podjęliśmy duże ryzyko, natomiast napędzony zespół rywala wykorzystujący nasze błędy w zabezpieczeniu ataków stworzył trzy 100% sytuacje mogące „zamknąć” mecz. Przetrwaliśmy trudny okres i najpierw zdobyliśmy nieuznaną bramkę, chwilę później zdobyliśmy bramkę kontaktową z rzutu karnego, by w ostatniej minucie wyrównać. Co bardziej interesujące w doliczonym czasie gry już przy wyniku 2:2 mieliśmy dwie kapitalne sytuacje strzeleckie, które mogły zapewnić nam zwycięstwo. Niemniej jednak bardzo szanujemy zdobyty punkt i cieszymy się, że notujemy 3 mecz bez porażki z rzędu – dodał szkoleniowiec.

Cracovia – Garbarnia Kraków 2:2 (1:0)
Bramki: 18′ Kawęcki, 51′ Borkowski – 76′ Mocio, 80′ Konieczny.
Żółta kartka: Mocio.

Cracovia: Bzdyl – Fedko, Motrych, Borkowski (70′ Szwajdych), Kubat, Zdzieszek, Korzeniowski (80′ Kaliciecki), Janiczak, Jankowicz, Kawęcki, Michalski (70′ Szuber).

Garbarnia Kraków: Porębski – Duda, Rożek (72′ Bednarski), Kukla (68′ Janik), Konieczny, Lupa (41′ Pi. Gniadek), Kincel (41′ Wcisło), Puchała (41′ Prz. Gniadek), Nowak, Mocio, Dudzik (57′ Gara).

W kolejnym spotkaniu Garbarnia U-15 zmierzy się z KKP Korona Kielce. Pojedynek odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godzinie 11:45 przy ul. Rydlówka 23.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe