Zabrakło niewiele. Ambitna walka do samego końca

,

W meczu 3. kolejki 3. Ligi grupy 4 Garbarnia Kraków uległa w derbowym pojedynku Wieczystej Kraków 2:3. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Michal Klec i Feliks Grzybowski, natomiast hattrickiem po stronie gości popisał się Denys Favorov.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 3. minucie spotkania stanęli przed szansą na zdobycie bramki z rzutu karnego, ponieważ arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym „Brązowych”. Do jedenastki podszedł Denys Favorov, który pewnym uderzeniem pokonał Mateusza Bartusika. Dziesięć minut później obrońca Wieczystej podwyższył prowadzenie, również strzałem z 11. metrów.

Podopieczni trenera Marcina Pluty stworzyli pierwszą dogodną sytuację w 23. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bliski skierowania futbolówki do siatki był Mateusz Duda, jednak golkiper Wieczystej udanie interweniował. Jedenaście minut później po rzucie rożnym trzecią bramkę dla swojej drużyny zdobył Favorov, który tym samym skompletował na swoim koncie hattricka.

Na drugą część spotkania Garbarnia Kraków wyszła z jasnym celem, aby zdobyć bramkę i pokusić się o odwrócenie losów spotkania. W 52. minucie meczu Michal Klec popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego i pokonał Błażeja Sapielaka. „Brązowi” poszli za ciosem i pięć minut później zmniejszyli stratę do Wieczystej. Feliks Grzybowski przeprowadził indywidualną akcję, po której mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach podopieczni trenera Marcina Pluty ambitnie atakowali i poszukiwali bramki wyrównującej. W 62. minucie strzał Michał Opalskiego obronił Sapielak. „Żółto-Czarni” odpowiedzieli niecelnymi strzałami Michała Fidziukiewicza i Manuela Torresa. W 88. minucie mocny strzał na bramkę Wieczystej oddał Grzybowski, lecz golkiper gości nie dał się pokonać.

Garbarnia Kraków – Wieczysta Kraków 2:3 (0:3)
Bramki: 52′ Klec, 57′ Grzybowski, 4′, 14′ 34′ Favorov.
Sędzia: Patryk Świerczek.
Żółte kartki: Klec, Cukrowski, Kozioł – Kiedrowicz, Łysiak, Danielak, Fidziukiewicz, Kapek, Asmelash.
Widzów: 850.

Garbarnia Kraków: Bartusik – Morys (82’ Wielecki), Czekaj, Kajpust, Cukrowski – Duda (46’ Nowak), Dziedzic (85’ Seweryn) – Grzybowski, Klec, Sutor (46’ Opalski) – Durda.

Wieczysta Kraków: Sapielak – Asmelash, Faworow, Pazdan, Pietrzak (80’ Klimczak) – Pakulski, Bargiel (59’ Gamrot)– Danielak (75’ Torres), Łysiak, Kiedrowicz (46’ Kapek) – Jankowski (59’ Fidziukiewicz).