U-19: Gra do samego końca

,

W 6. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Mateusz Grzybowski i Michał Supel.

Po zeszłotygodniowej porażce z Puszczą Niepołomice, w kolejny weekend sierpnia drużyna U-19 stanęła do walki z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. „Brązowi” chcieli pokazać się z dobrej strony, a co najważniejsze zainkasować komplet punktów. W 17. minucie meczu Damian Derenda dośrodkował w kierunku Klaudiusza Pacha, lecz ten minął się z piłką. Kilkanaście minut później z dystansu uderzał Mateusz Grzybowski, ale futbolówka poszybowała obok bramki Termalici. Tuż przed przerwą Mateusz Surma zacentrował z bocznego sektora boiska, jednak do piłki nie zdążył dobiec Grzybowski.

W drugiej części spotkania działo się więcej pod bramkami obu drużyny, czego efektem były trzy zdobyte bramki. W 54. minucie Michał Supel obsłużył podaniem Grzybowskiego, który minął defensorów z Niecieczy i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał golkiper gości. Radość „Brązowych” nie trwała zbyt długo, bowiem już 120 sekund później przyjezdni wyrównali. Jeden z zawodników „Słoników” przejął futbolówkę pod bramką Bartosza Korneckiego i zdecydował się na uderzenie z okolicy 16. metra, a piłka znalazła się w bramce.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy dążyli do ponownego objęcia prowadzenia. Świadczą o tym okazje Pacha, Derendy, czy Filipa Sargi, jednak za każdym razem górą byli zawodnicy z Niecieczy. Wreszcie nadszedł doliczony czas gry, w którym Damian Bielecki dograł piłkę do Supla a ten strzałem pod poprzeczkę zapewnił Garbarni trzy punkty.

W kolejnym ligowym pojedynku Garbarnia U-19 zmierzy się na wyjeździe z AP Profi Kraków. Spotkanie odbędzie się w sobotę 5 września o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica 2:1 (0:0)
Bramki: 56′ Pikul  – 54′ Grzybowski, 90+1′ Supel
Żółte kartki: Kuta, Witkowski, Zyguła – Kornecki, Supel, Korczak

Garbarnia: Kornecki – Surma, Niedzielski, Wojnowski, Derenda, Pach, Korczak, Supel, Sermak, Grzybowski, Cebularz

Termalica: Baroszek – Dzierżanowski, Krasiński, Nowak, Spinda, Madej, Koźlik, Zyguła, Kos, Pikul, Kuta