U-17: Bez punktów z AP Profi

,

Garbarnia Kraków U-17 doznała dotkliwej porażki w sobotnie przedpołudnie. Podopieczni trenera Roberta Włodarza ulegli AP Profi Kraków 1:6.

Sobotni pojedynek nie mógł lepiej się rozpocząć dla przyjezdnych, którzy od pierwszych sekund mocno ruszyli do ataku. Już w pierwszej akcji ostemplowali poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jacka Smyraka, a chwilę później wyszli na prowadzenie po bramce Gabriela Kirejczyka. Ten sam zawodnik jeszcze dwukrotnie pokonał golkipera „Brązowych”, odpowiednio w 24. i 71. minucie meczu.

Najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej części spotkania po stronie Garbarzy miał Tomasz Wilk, lecz ostatecznie nie zdołał pokonać golkipera gości. „Brązowi” niepewnie grali w defensywie, często prezentując gościom piłki, po których groźnie było pod bramką Smyraka. Tuż przed przerwą w ekipie przyjezdnych na listę strzelców wpisał się Mateusz Ziółkowski, który w drugiej części spotkania skompletował hat-tricka.

Po przerwie dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał Michał Dudzik, a trafienie honorowe zanotował w 72. minucie spotkania Jakub Łojek.

W następnej kolejce „Brązowi” zmierzą się w meczu wyjazdowym z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zaplanowana na 5 października o godzinie 14:00.

Garbarnia Kraków – AP Profi Kraków 1:6 (0:3)
Bramki: 72′ Łojek – 2′, 24′, 71′ Kirejczyk, 43′, 66′, 68 Ziółkowski
Żółte kartki: Wilk, Niedzielski, Januszewski, Łojek – Kaleta, Wcisło, B. Majewski, M. Majewski, Kirejczyk, Nowakowski
Czerwone kartki: Kirejczyk, A. Radomski (po meczu)

Garbarnia Kraków: Smyrak – Bzdyl, Derenda (80′ Mądry), Górczak (60′ Górczak), Grzyb (46′ Matuszak), Januszewski, Kałdos, Korczak (85′ Karagiannakos), Kwapiński, Niedzielski (46′ Maj), Wilk (46′ Dudzik)

AP Profi: Bartosik – B. Majewski, M. Majewski, Piotrowski, Nowakowski, Mazur (33′ Pawłowski), Wcisło (65′ Filipowicz), Kaleta (65′ Szymczyk), Majerski, Ziółkowski, Kireyjczyk