Druga drużyna

KO: Derbowa porażka

,

W 21. kolejce Klasy Okręgowej zawodnicy rezerw Garbarni przegrali 2:3 z drugą drużyną Hutnika, choć to „Brązowi” prowadzili w derbowym spotkaniu.

Pierwsze minuty meczu należały do podopiecznych Stanisława Śliwy, którzy stwarzali sporo zagrożenia pod bramką rywali. W 3. minucie Michał Feliks dostał dobrą prostopadłą piłkę, jednak zdołał wywalczyć tylko rzut rożny. W odpowiedzi Hutnik mógł wyjść na szybkie prowadzenie, jednak po faulu w polu karnym na Kamilu Sobali rzutu karnego nie wykorzystał Przemysław Antoniak. Kamil Nowak w tej sytuacji świetnie interweniował. Tempo meczu od początku było bardzo wysokie, a kilka minut później to „Brązowi” cieszyli się ze strzelonej bramki. Paczka uruchomił w polu karnym Feliksa, który wykorzystał zamieszanie zawodników gości i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Do remisu w 36. minucie doprowadził Gor Sargsyan. Podrażnione „Młode Lwy” starały się za wszelką cenę zdobyć kolejną bramkę i sztuka ta udała się tuż przed przerwą. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Mateusz Ząbczyk.

W drugiej połowie na kolejną bramkę, niestety naszych rywali, musieliśmy czekać do 65. minuty. Znów faulowany w polu karnym był aktywny tego dnia Sobala. Kamil Nowak przy uderzeniu z jedenastego metra Dariusza Gawęckiego był już bez szans. Końcówkę spotkania lepiej rozegrali hutnicy, którzy tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego strzelili zwycięską bramkę. Strzelcem bramki znów był Gor Sargsyan.

Drużyna rezerw Garbarni z 41. zdobytymi punktami zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej stawce. Podopieczni Stanisława Śliwy mają jednak do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z TS Węgrzce, które odbędzie się 15. maja o godzinie 18:30.

Garbarnia II Kraków – Hutnik II Kraków 2:3 (2:1)

Bramki: 25’ Feliks, 40’ Ząbczyk –  30’, 83’ Sargsyan, 65’ Gawęcki

Garbarnia II Kraków:  Nowak – Pyciak (87′ Glówczyk), Czekaj (46’ Baran), Penszkal, Strzeboński, Paczka, Kloc, Baran (73′ Klimczak), Feliks, Ząbczyk (65′ D. Zalejski), Apostolski (73′ Otułowicz).

Hutnik II Kraków: Zając – Jaskowski (46. A. Klimczak), Kołodziej, Bienias, Antoniak, Sargsyan (88. Wnęk), Gawęcki, M. Wójcik, Ogonowski (75. Karkoszka), Kotwica, Sobala