U-17: Odwrócili losy meczu i wygrali w Paszkówce

,

Garbarnia Kraków U-17 pokonała w meczu wyjazdowym Dąb Paszkówka 4:2. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mateusz Grzybowski, a po jednym trafieniu zanotowali Michał Dudzik oraz Michał Januszewski.

Trochę inaczej niż zwykle, bo w środku tygodnia, a nie w weekend swój kolejny ligowy mecz rozegrali juniorzy młodsi Garbarni. W Wielki Czwartek podopieczni trenera Roberta Włodarza wybrali się do oddalonej o 30 kilometrów od Krakowa Paszkówki, gdzie mierzyli się z tamtejszym Dębem.

Pierwszą groźną sytuacje Garbarnia stworzyła sobie już w ósmej minucie spotkania. Po wyrzucie z autu Michała Kałdosa w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Grzybowski, który uderzył piłkę tuż zza pola karnego, jednak ofiarną interwencją popisał się Jakub Dyrga, w ostatniej chwili wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Chwilę później groźną akcją odpowiedzieli gospodarze za sprawą Kamila Gałki, którego uderzenie z 20 metrów odbił Bartosz Kornecki. W 18. minucie znakomitą trójkową akcję przeprowadzili Kordylewski – Derenda – Dudzik, a finalizował ją ten ostatni dając „Brązowym” zaliczkę w postaci bramki. Podopieczni Roberta Włodarza nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem i starali się o kolejne bramki. Z wolej uderzał Grzybowski, lecz górą był golkiper gospodarzy. Tuż przed przerwą czerwoną kartką został ukarany bramkarz Garbarni za faul na przedpolu i od tego momentu krakowianie musieli sobie radzić grając przez całą drugą połowę jednego zawodnika mniej. Bramkę do szatni po rzucie wolnym zdobyli rywale Garbarzy, a wynik spotkania był cały czas otwarty.

Od mocnego akcentu drugą część spotkania zaczęli gospodarze czwartkowych zawodów. W 57. minucie meczu uderzył głową Jan Madej, a piłka odbiła się od nierówności myląc Krzysztofa Steca i wpadając do siatki. Choć Dąb grał z przewagą jednego zawodnika to w późniejszych minutach nie było to widoczne, bowiem Garbarnia sprawiała lepsze wrażenie ambitnie walcząc o trzy punkty. I tak w 76. minucie rzut karny po faulu na Grzybowskim wykorzystał sam poszkodowany doprowadzając do wyrównania. Następnie Michał Januszewski zaliczając pierwszy kontakt z piłką od razu zdobył bramkę, celnie trafiając bezpośrednio z rzutu wolnego. „Kropkę nad i” na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry postawił Mateusz Grzybowski zdobywając dublet w spotkaniu z Dębem.

Garbarnia Kraków w czwartkowej rywalizacji pokazała charakter, bowiem pomimo gry w osłabieniu potrafiła odwrócić losy spotkania i wywieźć cenne trzy punkty z Paszkówki.

Dąb Paszkówka – Garbarnia Kraków 2:4 (1:1)
Bramki: 45′ Surówka, 57′ Madej – 18′ Dudzik, 76′, 87′ Grzybowski, 82′ Januszewski
Żółte kartki: Kosek, Surówka, Dyrga – Polak, Grzybowski
Czerwona kartka: Kornecki
Sędzia: Marcin Fila

Garbarnia Kraków: Kornecki – Bzdyl, Derenda, Dudzik (45′ Stec), Ferenc (59′ Chudaszek), Grzyb, Grzybowski (90+2′ Urban), Kałdos (70′ Bajerczak), Korczak (75′ Włodarski), Kordylewski, Polak (82′ Januszewski)

Dąb Paszkówka: Dyrga – Jaskuła, Tyrała (84′ Wołczyk), Chromy (90′ Lenik), Gałka, Torba (25′ Kosek 68′ Bartaza), Surówka, Żmija (87′ Babski), Płonka (68′ Dudka), Madej, Michałek