Drużyny młodzieżowe

JS: Rywalizacja z Ruchem Chorzów

,

W piątkowe popołudnie juniorzy starsi Garbarni rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny po zakończeniu rundy jesiennej. Rywalem „Brązowych” był występujący w Centralnej Lidze Juniorów Ruch Chorzów. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Kamila Kowalczyka, jednak w końcowym rozrachunku musieli uznać wyższość „Niebieskich”, którzy trzykrotnie trafili do naszej bramki.

– W pierwszej części gry był to wyrównany pojedynek, bez większych klarownych sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony. Drugą połowę to my lepiej rozpoczęliśmy, wychodząc na prowadzenie w 53. minucie spotkania. Siedem minut później przydarzył nam się błąd w rozegraniu, a rywal wyrównał. Dało się zauważyć, że obie drużyny znajdują się na innym etapie, bowiem Ruch przed tygodniem zakończył rundę, z kolei my swój ostatni mecz rozegraliśmy 11 listopada. Zawodnicy mają za sobą cięższe treningi, m.in. pojawiła się siłowania dwa razy w tygodniu. U rywali było widać większą świeżość i luz w graniu. Myślę, że chorzowianie wygrali zasłużenie, choć trzeba przyznać, że do 60. minuty był to bardzo wyrównany pojedynek – skomentował trener Stanisław Śliwa.

– Chcieliśmy skorzystać z możliwości rozegrania takiego sparingu, bo nie codziennie mamy taką okazję. Chcemy grać z rywalami z wyższej ligi, żeby zobaczyć czego nam jeszcze brakuje. Dziś ciężko nam się porównać, ponieważ skończyliśmy rozgrywki dużo wcześniej niż przeciwnik, więc nie do końca była to wymierna gra kontrolna, jednak uważam ten mecz za wartościowy – zakończył opiekun „Brązowych”.

Szczegóły przekazał kierownik Krzysztof Torba.
Fot. AYI


Garbarnia Kraków: Wilczek (30’ Gawor, 60’ Kozak) – Wąsik, Mielec, Dzierżak, Baranik – Bierówka, Guguła, Zięba, Główczyk – Testowany I, Piotrowski oraz Kolendowski, Pasternak, Sabat, Wójcik, Kardas, Klimczyk, Burkowicz, Buda, Kowalczyk, Testowany II

Ruch Chorzów – Garbarnia Kraków 3:1 (0:0)

Bramki: 60’ Świksz, 70’ 77’ Klisiewicz – 53’ Kowalczyk

Sędziowie: Łukasz Wrzeszcz, Bartosz Wróblewski, Paweł Spyra

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe