U-19: Zabójcza końcówka Stali

,

W 9. kolejce Ligi Makroregionalnej podopieczni trenera Stanisława Śliwy ulegli Stali Rzeszów 2:3, choć to  „Brązowi” prowadzili dwiema bramkami.

Od pierwszych minut niedzielnego spotkania obie drużyny toczyły otwarty pojedynek, czego potwierdzeniem jest duża liczba sytuacji podbramkowych. Już w 3. minucie spotkania Kacper Korczak próbował zaskoczyć golkipera Stali uderzeniem z dystansu, jednak strzał zawodnika Garbarni przeszedł obok bramki. Kolejną dogodną sytuację dla „Brązowych” stworzył Dominik Cholewa, który umiejętnie dośrodkował w pole karne, jednak żaden z zawodników nie zdołał opanować tam piłki. Chwilę poźniej refleksem popisał się Damian Derenda, wybijając tuż przed linią zmierzającą do pustej bramki futbolówkę.

W 49. minucie prowadzenie gospodarzy zapewnił Cholewa, kończąc świetną indywidualną akcję Mateusza Grzybowskiego. „Brązowi” nie poprzestali na tym trafieniu i zaledwie trzy minuty pózniej cieszyli się z drugiego zdobytego gola. Bramkową akcję znów rozpoczynał Grzybowski, który uruchomił prostopadłym podaniem Michała Januszewskiego, a ten widząc, że golkiper rywali wyszedł wysoko z bramki, zdecydował się na uderzenie i tym samym powiększył prowadzenie krakowian. Garbarnia stworzyła sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje, jednak zarówno strzał Derendy, jak i Michała Supla były niecelne.

Wydawać by się mogło, że „Brązowi” całkowicie kontrolują spotkanie. Zawodnicy z Rzeszowa nie zamierzali jednak tego dnia odpuszczać i od 72. minuty rozpoczęli skrzętne odrabianie strat, zakończone powodzeniem. Najpierw chwilę rozluźnienia w szeregach Garbarni wykorzystał celnym strzałem z bliskiej odległości Michał Musik, a już w końcowej fazie meczu wyrównującego gola zdobył dla rzeszowian Karol Wojtyło. Zawodnik ten chwilę później stał się bohaterem drużyny, gdy w jednej z ostatnich akcji meczu zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Wykorzystał tym samym dośrodkowanie swojego kolegi z zespołu i głową umieścił piłkę w siatce.

Garbarnia Kraków – Stal Rzeszów 2:3 (0:0)
Bramki: 48′ Cholewa, 60′  Januszewski –  74′ Musik, 89′, 90’+2 Wojtyło
Żółte kartki: Januszewski, Niedzielski, Korczak, Cholewa – Mustafaev, Wojtyło, Kędzior

Garbarnia: Kostka –  Supel, Grzybowski (90′ Sarga), Derenda, Cholewa (83′ Masełko), Januszewski, Korczak (77′ Gruszkowski), Niedzielski, Gołąb, Stokłosa, Włodarski.

Stal Rzeszów: Pęksa – Pirożyński, Walas, Mazur, Kuchnia, Kędzior, Musik, Mustafaev, Wojtyło, Ofiara (61′ Peda), Gawlak.