Drużyny młodzieżowe

U-19: Udana inauguracja rundy wiosennej

,

W spotkaniu 18. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych drużyna Garbarni U-19 pokonała 2:0 AP Profi Kraków. Dla „Brązowych” była to udana inauguracja wiosennych pojedynków w lidze. 

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy wyszli na prowadzenie już w 21. minucie. Piłkę w siatce umieścił wówczas Klaudiusz Pach. Wynik na 2:0 ustanowił natomiast w 84. minucie Sebastian Sarkowicz.

– Biorąc pod uwagę to, że nastąpiła przebudowa drużyny względem pierwszej rundy, to jesteśmy zadowoleni z tego pojedynku. Zadecydowaliśmy, że drużynę juniorów starszych stanowić będą w większości zawodnicy z rocznika 2004. Przy kłopotach, które mieliśmy szczególnie w linii obrony, jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu spotkania z AP Profi Kraków. Potrafiliśmy stworzyć sporo stuprocentowych sytuacji. Dodatkowo cieszy fakt, że zagraliśmy na zero z tyłu. Niestety dwóch naszych zawodników zakończyło przedwcześnie mecz z urazami. Mamy nadzieję, że szybko wrócą do zdrowia. Pierwsza bramka padła po indywidualnej akcji i świetnym uderzeniu Klaudiusza Pacha, który umieścił piłkę w samym okienku bramki rywali. Nasze drugie trafienie to już przytomne zachowanie Sebastiana Sarkowicza. W sytuacji sam na sam z golkiperem uderzył między jego nogami, ustanawiając tym samym wynik na 2:0 – skomentował trener Garbarni U-19 Stanisław Śliwa.

W kolejnym spotkaniu Garbarnia U-19 zmierzy się na wyjeździe z Wołanią Wola Rzędzińska. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 27 marca o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – AP Profi Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: 21′ Klaudiusz Pach, 84′ Sebastian Sarkowicz

Garbarnia: Kostka Kacper (68’ Bartosz Gorzałczany) – Jakub Łojek (89’ Kacper Górczak), Krystian Mądry, Oliwer Maj, Oskar Wielecki, Kacper Korczak, Tomasz Wilk (90’+5 Damian Trzupek), Sebastian Sarkowicz (90’+5 Oliwer Jarosz), Klaudiusz Pach (46’ Mateusz Malinowski), Kacper Ozimek, Kacper Nieckula.

AP Profi Kraków: Łukasz Sarniak (46’ Jakub Zaniewski) – Konrad Majerski, Michał Wcisło, Stepan Usachov (60’ Konrad Kalinowski), Paweł Szymczyk, Michał Ziarkowski, Patryk Fundament, Wiktor Piotrowski, Artur Krużel (46’ Eryk Wilant), Szymon Stolarczyk, Piotr Porada.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe