U-19: Nieudana podróż do Rzeszowa

,

W pierwszym pojedynku po wznowieniu rozgrywek Ligi Makroregionalnej U-19, drużyna Garbarni uległa w Rzeszowie tamtejszej Resovii 1:3. Honorową bramkę dla „Brązowych’ zdobył w 70. minucie Dominik Cholewa.

Początek sobotniego spotkania należał do drużyny gospodarzy, która od początku agresywnie dążyła do zdobycia bramki. W 5. minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Gabriel Kyciński, a zmierzającą w światło bramki futbolówkę zdołał nad poprzeczkę przenieść golkiper Garbarni. W krótkim czasie zawodnicy z Rzeszowa dopięli jednak swego. Prowadzenie rzeszowianom zapewnił Jakub Kałaska, celnie uderzając zza pola karnego. W ataku „Brązowych” szczególnie aktywny był Szymon Gołąb, jednak najpierw jego strzał wybronił bramkarz Resovii, a kilka chwil później futbolówka poszybowała nad poprzeczkę.

W 41. minucie podopieczni trenera Stanisława Śliwy egzekwowali rzut wolny z bliskiej odległości. Uderzenie Michała Supła zdołali zablokować obrońcy rywali, a dobitkę Damiana Bieleckiego z trudnościami obronił Bartosz Siryk. Kilka minut przed końcem pierwszej części spotkania Szymon Gołąb ponownie stanął przed szansą zdobycia wyrównującego gola. Zabrakło naprawdę niewiele, aby piłka znała się w siatce.

W drugiej połowie obie drużyny tworzyły sytuacje pod bramką przeciwników, jednak to gospodarze byli bliżej podważenia prowadzenia. Kolejną bramkę rzeszowianom zapewnił Filip Mikrut, pewnie uderzając tuż przy słupku. „Brązowi” nie powiedzieli jeszcze tego dnia ostatniego słowa , a kontaktowe trafienie zdobył  w 70. minucie Dominik Cholewa, wykorzystując tym samym dośrodkowanie Damiana Derendy.

W 83. minucie w polu karnym faulowany został Bartłomiej Niedzielski, a rzut karny egzekwował Cholewa. Uderzenie zawodnika Garbarni  świetnie wyczuł jednak golkiper Resovii, wyłapując piłkę. Na trzy minuty przed końcem sobotniego pojedynku wynik na 3:1 dla gospodarzy ustanowił Kacper Kojder, popisując się celnym strzałem po długim słupku.

Podopiecznych trenera Stanisława Śliwy czeka teraz domowy pojedynek z inną rzeszowską drużyną. W niedzielę, 2 maja „Brązowi” zmierzą się o godzinie 16:00 ze Stalą Rzeszów, która zajmuje obecnie drugą lokatę w ligowej tabeli.

Resovia Rzeszów – Garbarnia  Kraków  3:1 (1:0)
Bramki: 16′ Kałaska, 64′ Mikrut, 87′ Kojder  – 70′ Cholewa
Sędzia główny: Mariusz Myszka

Żółte kartki: Drozd, Sitek, Kyciński – Włodarski, Sarga

Resovia: Siryk – Szymkiewicz, Sitek, Drozd, Kyciński, Kojder, Kiełbasa, Kałaska, Mikrut (76′ Bomba), Cholewa (56′ Krzysztofek), Wódz.

Garbarnia: Smyrak –  Supel, Grzybowski (75′ Sarga), Derenda, Januszewski (82′ Masełko), Niedzielski,  Gruszkowski (46′ Korczak), Gołąb, Bielecki (56′ Cholewa), Wojnowski (33′ Stokłosa), Włodarski.