MLJS: Zwycięstwo w Nowym Targu i awans do Ligi Makroregionalnej z pozycji lidera

,

Garbarnia Kraków pokonała w meczu wyjazdowym NKP Podhale Nowy Targ 2:0. Do siatki rywali trafili Kamil Radłowski oraz Norbert Bierówka. Trzy punkty zdobyte w Nowym Targu pozwoliły „Brązowym” awansować z pierwszego miejsca Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych do Ligi Makroregionalnej.

Niedzielny pojedynek z NKP Podhale Nowy Targ miał bardzo dużą wagę dla Garbarni. Wcześniej swoje spotkania wygrały zespoły Hutnika Kraków oraz Sandecji Nowy Sącz, tym samym spychając „Brązowych” w ligowej tabeli na pozycję trzecią. Aby wrócić na sam szczyt i awansować do Ligi Makroregionalnej z pierwszego miejsca konieczne było zwycięstwo w Nowym Targu.

Początek spotkania to wzajemne „badanie się” obu drużyn, bez podejmowania dużego ryzyka. Dopiero po kwadransie gry oglądaliśmy pierwszą groźną akcję, a jako pierwsi zagrożenie pod bramką krakowian po dośrodkowaniu z rzutu wolnego stworzyli gospodarze. Bardzo dobrze w tej sytuacji interweniował Mateusz Buryło, który wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później strzałem z rzutu wolnego Bartłomieja Mruka odpowiedzieli „Brązowi”, lecz golkiper Podhala nie dał się zaskoczyć. W kolejnych minutach gra była wyrównana i toczyła się w środku pola. W 42. minucie gry na bramkę Buryło uderzał Jan Łukaszczyk, jednak golkiper Garbarni potwierdził swoją dobrą dyspozycję udaną interwencją. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego próbował Kacper Guguła, lecz futbolówka minęła poprzeczkę Krzysztofa Pieszka.

Druga część spotkania znakomicie rozpoczęła się dla podopiecznych trenera Stanisława Śliwy. Dwie minuty po wznowieniu gry, w polu karnym faulowany był Norbert Bierówka, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Przed znakomitą szansą na objęcie prowadzenia stanęła Garbarnia, a do piłki podszedł Kamil Radłowski. Napastnik nie dał szans bramkarzowi Podhala, uderzając tuż przy słupku.

Zdobyta bramka bardzo dobrze podziałała na zawodników Garbarni, którzy coraz śmielej atakowali. W 53. minucie spotkania uderzał wprowadzony po przerwie Damian Zięba, jednak obok bramki. Parę minut później piłkę po niedokładnym zagraniu jednego z obrońców gospodarzy przejął Bierówka, który zdecydował się na indywidualną akcję. Skrzydłowy znalazł się w polu karnym w sytuacji sam na sam z bramkarzem, któremu nie dał żadnych szans posyłając piłkę między nogami.

Po okresie zdecydowanej dominacji Garbarni, nowotarżanie wykreowali dwie sytuacje, po których mieli dobre okazję na zdobycie bramki. Najpierw uderzał Bartłomiej Głowa, lecz Buryło popisał się ładną paradą, natomiast później strzał Bartłomieja Rzadkosza okazał się niecelny. W końcowych minutach z 16. metra strzelał Kamil Kowalczyk, jednak piłka odbiła się od poprzeczki.

Garbarnia Kraków wygrała bardzo ważny mecz, a trzy punkty zdobyte w Nowym Targu pozwoliły „Brązowym” zakończyć rundę jesienną na pierwszej pozycji w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych i tym samym awansować do Ligi Makroregionalnej wraz z drugim – Hutnikiem Kraków. Szczelna defensywa, o czym świadczy tylko pięć straconych bramek to jeden z elementów, który charakteryzuje Garbarnie. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy jako jedyny zespół w lidze nie przegrali meczu. 12. zwycięstw i 3. remisy pozwoliły na zgromadzenie 39. punktów.