Drużyny młodzieżowe

MLJM: Sandecja wypunktowała „Młode Lwy”. Hat-trick Janczego.

,

Niestety nie udała się wyprawa juniorów młodszych Garbarni do Nowego-Sącza. Musieli oni uznać wyższość wymagającego przeciwnika, jakim jest Sandecja. Podopieczni Marka Zagórskiego jeszcze nie tak dawno walczyli o fotel lidera, a fantastycznym występem popisał się Jakub Janczy, który zdobył hat-tricka.

W 10. minucie to właśnie Janczy zdobył swoją pierwszą bramkę, wykorzystał przy tym dokładne prostopadłe podanie od jednego ze swoich kolegów. Minutę później miał praktycznie taką samą okazję z 15. metra, tym razem jednak spudłował. Kolejna okazja Sandecji również była zakończona strzałem Janczego, lecz Stec zachował się bardzo czujnie i z łatwością wyłapał piłkę. Po tym ostrzale bramki, “Brązowi” wrócili do gry i już praktycznie do końca połowy byli stroną przeważającą. Niestety gola na wagę remisu nie udało się zdobyć. W 19. minucie Grzybowski będąc tyłem do bramki główkował, jednak piłka minęła słupek, a kilka chwil później Polak z rzutu wolnego uderzył nad poprzeczkę. Pod koniec połowy dogodną okazję miał jeszcze Dudzik, który z dystansu mocno uderzył, piłka zdołała jeszcze skozłować tuż przed bramkarzem i o centymetry minęła słupek bramki.

Tuż po przerwie Janczy podwyższył prowadzenie zespołu gości. Wykorzystał bardzo dokładne podanie od Oliwiera Sandera i z zimną krwią pokonał bezradnego Steca. “Młode Lwy” znów dobrze zareagowali na utratę gola i próbowali odmienić wynik pojedynku. W 56. minucie stuprocentową okazję miał Derenda, który głową strzelał z bliskiej odległości. Piłkę na rzut rożny zdołał sparować bramkarz rywali. Cała akcja zaczęła się od podania Grzybowskiego na wolne pole do Dudzika, ten w polu karnym opanował piłkę i dogrywał właśnie do Derendy. W okresie optycznej przewagi Garbarni, jednak to Sandecja zdobyła trzeciego gola. Minęły zaledwie dwie minuty i znów do piłki doszedł Janczyk, który ustawił wynik spotkania i tym samym zdobył swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. 

Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania. Na pewno nie wolno młodym piłkarzom “Brązowych” zwieszać głów, gdyż już w sobotę czeka ich prawdziwy hit, czyli spotkanie z Hutnikiem Kraków. Już teraz zachęcamy wszystkich kibiców do licznego przybycia w sobotnie przedpołudnie na Rydlówkę 23.

Michał Jeleń
Szczegóły przekazał Artur Bochenek

Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 4:0 (1:0)

Bramki: 10’ 42’ 68’ Janczy, 66’ Wątorczyk

Sandecja Nowy Sącz: Ciastoń – Kozłowski (41. Skoczeń), Sandera (63. Wiewióra), Lorek (70. S.Gucwa), Chlipała, Sławecki (70. Mąka), Wojtas (41.Wontorczyk), Kusiak (70. P.Gucwa), Janczy, Hajduk, Ziemnik

Garbarnia Kraków: Stec (67. Guzik) –  Bzdyl, Derenda (73. Wilk), Dudzik (71. Urban), Ferenc, Grzybowski, Kałdos (65. Bajerczak), Kordylewski, Król (41. Korczak), Polak (65. Gurgul), Włodarski (64. Starczyński)

Sędziowie: Waldemar Dybiec, Robert Jopek, Jarosław Kocajda

 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe