MLJS: Pewne zwycięstwo nad „Jaskółkami”

,

Podopieczni Stanisława Śliwy podtrzymali dobrą passę i wygrali czwarty mecz z rzędu w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. W sobotnie południe pewnie pokonali Unię Tarnów 4:0. Do bramki rywali dwukrotnie trafił Norbert Bierówka, a po jednym trafieniu zanotowali Marcin Buda i Konrad Wąsik.

Punktualnie o godzinie 11:00 rozbrzmiał gwizdek sędziego Macieja Kostera, rozpoczynający rywalizację pomiędzy Garbarnią, a Unią Tarnów. Pierwszy celny strzał na bramkę oddali przyjezdni w ósmej minucie spotkania za sprawą Sebastiana Wantucha, lecz Mateusz Buryło był na posterunku. Chwilę później Bartosz Główczyk dograł piłkę do Kacpra Guguły, ten uderzył, jednak świetnie dysponowany tego dnia Oskar Kwiek zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Następnie podopieczni Stanisława Śliwy stworzyli sobie dwie naprawdę znakomite sytuacje, aby wyjść na prowadzenie. Najpierw w słupek uderzał Dawid Pasternak, a dziesięć minut później fenomenalną interwencją po strzale Marcina Budy popisał się Oskar Kwiek. „Brązowi” mieli za sobą dobry fragment meczu, jednak nie potrafili tego udokumentować w postaci zdobytej bramki.

Na pierwsze trafienie przyszło nam czekać do 32. minuty spotkania, gdy Piotr Dzierżak dograł do Norberta Bierówki, ten wpadł w pole karne i uderzył po długim rogu. Garbarnia poszła za ciosem, co opłaciło się już dwie minuty później. Po faulu w polu karnym na Marcinie Budzie, sędzia wskazał na wapno, a „jedenastkę” na bramkę strzałem tuż przy słupku zamienił sam poszkodowany. Tuż przed przerwą z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Guguła, najwyżej wyskoczył Konrad Wąsik i podwyższył prowadzenie na 3:0.

W drugiej połowie ponownie to Garbarnia była stroną przeważającą, panującą nad wydarzeniami boiskowymi, a także dążącą do podwyższenia prowadzenia. W 53. minucie Wąsik podawał do Budy, ten uderzył na bramkę „Jaskółek” jednak z pomocą gościom przyszła poprzeczka. Osiem minut później przyjezdni nie mieli już tyle szczęścia. Norbert Bierówka zdecydował się na rajd lewą flanką, który zakończył skutecznie strzałem po długim rogu, tym samym zapisując na swoje konto drugą bramkę w meczu.

Więcej bramek nie oglądaliśmy w sobotnie południe, co nie oznacza, że Garbarnia nie stworzyła sobie kilku klarownych sytuacji. W 66. minucie Kamil Radłowski uderzył w słupek, natomiast dobitkę zablokował obrońca tarnowian. Następnie po dwójkowej akcji Wąsik – Radłowski ten drugi wypatrzył w polu karnym Bierówkę, który zdecydował się na uderzenie z przewrotki. Świetnie dysponowany tego dnia golkiper gości, z największym trudem zdołał interweniować.

Warto podkreślić, że „Brązowi” po raz dziewiąty w sezonie zachowali czyste konto, a w aktualnych rozgrywkach nie ponieśli porażki. To co wyróżnia Garbarnię spośród ligowych rywali to szczelna i skuteczna gra w defensywie, bowiem podopieczni Stanisława Śliwy do tej pory stracili tylko cztery bramki.