MLJS: Powrót na zwycięską ścieżkę. Wygrana z Dalinem!

,

Pewne zwycięstwo nad Dalinem Myślenice odnieśli juniorzy starsi Garbarni Kraków. Trzy punkty cieszą tym bardziej, ponieważ „Brązowi” zostali liderem Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Damian Zięba, a jedno trafienie dołożył Kamil Kowalczyk.

Zawodnicy Garbarni do niedzielnej potyczki z Dalinem Myślenice przystąpili z jednym celem – wygrać mecz i wrócić na zwycięską ścieżkę. Pierwszą dogodną sytuację pod bramką rywali podopieczni Stanisława Śliwy stworzyli sobie w 13. minucie spotkania. Kamil Radłowski podawał do Norberta Bierówki, ten oddał strzał z pierwszej piłki, jednak golkiper Dalinu zdołał obronić to uderzenie. Cztery minuty później bliski szczęścia był Bartłomiej Mruk, jednak piłka po strzale z dystansu poszybowała nad poprzeczką. Dwadzieścia minut potrzebowali zawodnicy Dalinu, aby stworzyć zagrożenie pod bramką Mateusza Buryło. Aktywny był Karol Rak, który najpierw uderzał tuż obok słupka, a chwilę później strzał pomocnika Dalinu wybronił bramkarz „Brązowych”. To wyraźnie podrażniło zawodników z Krakowa, którzy odpowiedzieli groźną akcją. Damian Zięba dograł do Bierówki, a ten znalazł w polu karnym Marcina Budę. Strzał napastnika nieznacznie minął poprzeczkę. Dziesięć minut później składną akcję skonstruowali myśleniczanie, jednak kończący ją Filip Paryła chybił. Tuż przed przerwą kontuzji nabawił się Jakub Dziarkowski, którego zastąpił Tomasz Kolendowski. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do treningów z zespołem.

W drugiej części spotkania Garbarnia w dalszym ciągu walczyła o strzelenie bramki i objęcie prowadzenia, jednak pierwszą groźną sytuację stworzyli zawodnicy z Myślenic, kiedy to strzał z dystansu oddał Karol Rak. Chwilę później strzelał Bierówka, również bez sukcesu. Nieco ponad godzinę musieliśmy czekać, aby obejrzeć pierwszą bramkę. Faulowany był Mateusz Piotrowski, rzut wolny wykonywał Damian Zięba, który strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. „Młode Lwy” niezadowoliły się jednobramkowym prowadzeniem, w dalszym ciągu zawodnicy Garbarni napierali na bramkę rywala, dążąc do podwyższenia prowadzenia. Najpierw strzelał aktywny tego dnia Zięba, później dwukrotnie Piotrowski, a następnie po podaniu Kamila Kowalczyka, Bierówka. Za każdym razem zwycięsko z tych sytuacji wychodził bramkarz Dalinu. W 72. minucie w pole karne dośrodkował Oskar Baranik, najwyżej wyskoczył wprowadzony w drugiej połowie Kowalczyk, który ładnym strzałem głową podwyższył prowadzenie. „Brązowi” nie spoczęli na laurach, w dalszym ciągu szturmowali bramkę drużyny z Myślenic w poszukiwaniu kolejnych bramek. Ta sztuka nie udała się Ziębie w 79. i. 83. minucie, jednak 120 sekund później pomocnik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Bierówce, tym samym ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Garbarni.