Pierwsza drużyna

Dwie twarze Młodych Lwów. Garbarnia dzieli się punktami z Wieczystą II

,

W środowe popołudnie, w ramach 32. kolejki Texom Małopolskiej 4. Ligi, Garbarnia Kraków podejmowała na Rydlówce kandydata do awansu – Wieczystą II Kraków. Zespół gości w tym sezonie konsekwentnie znajduje się w czubie tabeli, jednak to spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Warto zaznaczyć, że po pierwszej połowie scenariusz tego meczu wydawał się zgoła inny.

„Brązowi” weszli w spotkanie pewnie i to oni jako pierwsi udokumentowali swoją przewagę. W 20. minucie Tomasz Wilk precyzyjnie uderzył głową po dośrodkowaniu Oliviera Gumuli, dając nam prowadzenie. Napierająca Garbarnia nie zamierzała na tym poprzestać. Tuż przed przerwą strzelec pierwszej bramki został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie zamienił na gola Bartosz Kutrzeba. Do szatni schodziliśmy przy obiecującym wyniku 2:0, który dawał realne nadzieje na komplet punktów.

Druga odsłona przyniosła jednak bolesny zwrot akcji. Najpierw Szymon Zwijacz faulował rywala w obrębie szesnastki. Do piłki podszedł Krzysztof Szewczyk – były zawodnik Garbarni – który nie miał sentymentów i pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Zaledwie pięć minut później arbiter ponownie wskazał na „wapno”, tym razem dopatrując się zagrania ręką u Michała Czabanowskiego. Szewczyk po raz drugi nie dał szans Zwijaczowi, w 54. minucie doprowadzając do wyrównania.

Emocje rosły z każdą akcją, co przełożyło się również na zachowanie ławki przyjezdnych – sędzia ukarał czerwonymi kartkami aż dwóch członków sztabu szkoleniowego Wieczystej.

W samej końcówce obie drużyny wykreowały sobie dogodne okazje do zdobycia zwycięskiego gola. W doliczonym czasie gry piłka zatrzepotała nawet w siatce Garbarni, lecz arbiter nie uznał bramki ze względu na pozycję spaloną strzelca.

Wywalczony punkt nie wpływa na naszą sytuację w ligowej tabeli – Młode Lwy utrzymują 14. lokatę z dorobkiem 34 oczek. Kolejnej szansy na zwycięstwo poszukamy w sobotnim starciu z Unią Tarnów.


32. kolejka Texom Małopolska 4. Liga
środa, 13 maja 2026 r., godz. 17:30

Garbarnia Kraków – Wieczysta II Kraków 2:2 (2:0)
Bramki: T. Wilk 20′, B. Kutrzeba 40′ (k) – K. Szewczyk 49′ (k), 54′ (k)

Garbarnia Kraków: Zwijacz – Kulpiński, Czabanowski, Hajduk, Khodyriev, Wojtaszek (90′ Kowalski), Nieckula (90′ Seweryn), Kasia (59′ Poparda), Gumula (71′ Grzybowski), Wilk (59′ Rojek), Kutrzeba.
Wieczysta II Kraków: Soberka – Guzik, Zagrodzki, Mras, Skoczeń, Linca (46′ Babral), Mikołajewski (46′ Ustupski), Gamrot, Kalemba, Szewczyk, Pietras.

Żółte kartki: O. Gumula (25′), M. Czabanowski (51′), J. Rojek (70′) – D. Mikołajewski (38′), Ł. Pietras (80′), M. Gamrot (90′).

I drużyna

Drużyny młodzieżowe