Druga drużyna

V: Drugi zespół powraca do ligowych rywalizacji

,

Drugi zespół Garbarni Kraków po 126. dniach przerwy wznowi rozgrywki ligowe. Podopieczni trenera Damiana Rębisza w najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z Błękitnymi Modlnica. Zapraszamy na podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego „Brązowych”.

Garbarnia II Kraków rundy jesiennej trwającego sezonu nie zaliczy do udanych, ponieważ po pierwszej części plasuje się na 12. pozycji z dorobkiem 14. punktów. Podopieczni trenera Damiana Rębisza do zimowego okresu przygotowawczego przystąpili z ambitnym celem, aby na wiosnę zdecydowanie poprawić swój rezultat.

Podczas przerwy między rundami krakowianie rozegrali dziesięć meczów sparingowych. Sześć z nich zakończyło się zwycięstwami Garbarni, trzy remisami, natomiast w jednym meczu „Brązowi” musieli uznać wyższość przeciwnika.

Sparingi Garbarni Kraków podczas zimowego okresu przygotowawczego:

Garbarnia II Kraków – GKS Drwinia 3:2
Garbarnia II Kraków – Kmita Zabierzów 7:0
Garbarnia II Kraków – PKM Olkusz 1:1
Garbarnia II Kraków – Kabel Kraków 1:1
Garbarnia II Kraków – Kaszowianka Kraków 2:0
Garbarnia II Kraków – Wisła Jeziorzany 4:2
Garbarnia II Kraków – Słomniczanka Słomniki 3:3
Garbarnia II Kraków – Garbarnia Kraków 0:3
Garbarnia II Kraków – Proszowianka Proszowice 3:0
Garbarnia II Kraków – Garbarnia Kraków U-19 3:2

– Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy 10 stycznia. Nasze treningi odbywały się trzy razy w tygodniu, a dodatkowo rozgrywaliśmy jedną, bądź dwie gry kontrolne. Nie jest tajemnicą, że w pierwszej rundzie sezonu borykaliśmy się z problemami kadrowymi, dlatego początkową fazę przygotowań poświęciliśmy na skompletowanie kadry, natomiast na treningach głównie skupiliśmy się na pracy motorycznej – rozpoczął trener”Brązowych” Damian Rębisz.

– W kolejnych tygodniach podczas meczów kontrolnych, które często rozgrywaliśmy w układzie sobota-środa-sobota pracowaliśmy nad kwestiami taktycznymi. Niestety z przyczyn niezależnych od nas wypadli nam dwaj rywale z wyższych lig. Z tego nie jestem zadowolony, ponieważ liczyliśmy na większą liczbę sparingów z mocnymi zespołami – wyznał szkoleniowiec.

– Muszę pochwalić moich zawodników, ponieważ do wszystkich treningów i swoich obowiązków pochodzili bardzo sumiennie. To właśnie ich postawa sprawia, że z zimowych przygotowań jestem zadowolony. Do rundy rewanżowej podchodzę z optymizmem – zakończył trener Damian Rębisz.

W sobotę 18 marca o godzinie 15:00 Garbarnia II Kraków zmierzy się na wyjeździe z Błękitnymi Modlnica. Rywal „Brązowych” z dorobkiem szesnastu punktów plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

16. kolejka V. Liga Małopolska grupa zachód
Błękitni Modlnica – Garbarnia II Kraków
Sobota, 18 marca 2023, godz. 15:00, Modlnica

fot. Marta Sanak / Clepardia Kraków

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe