Druga drużyna

IV: Bez punktów na pożegnanie z IV ligą

,

W ostatnich dwóch ligowych pojedynkach drugi zespół Garbarni Kraków nie zdobył ani jednego punktu. „Brązowi” ulegli Orłowi Ryczów 0:3 oraz Pcimiance 1:3. Jedyną bramkę dla „Brązowych” zanotował Tomasz Wilk. Krakowianie opuszczają szeregi IV ligi, a w nowym sezonie będą rywalizować na szczeblu V ligi.

– Spotkania z Orłem Ryczów i Pcimianką tak jak cała końcówka rundy były dla nas ciężkie. Orzeł narzucił nam swój styl gry i w zasadzie od początku do końca dominował na boisku. Mecz z Pcimianką fatalnie się dla nas zaczął, gdyż przeciwnik już w pierwszej akcji meczu zdobył gola i swoją determinacją sprawił, że w zasadzie przez pierwsze 45 minut nie mogliśmy złapać swojego rytmu. Druga połowa zaczęła się dla nas obiecująco, zdobyliśmy gola i sprawialiśmy lepsze wrażenie. Niestety to przeciwnik zdobył bramkę na 2:1, a następnie wykorzystał nasz błąd i trafiając po raz trzeci do siatki ustalił stan rywalizacji – skomentował ostatnie dwa pojedynki swojej drużyny trener Damian Rębisz.

Garbarnia II Kraków – Orzeł Ryczów 0:3 (0:1)
Bramki: 36′, 54′ Lampart, 90′ Wojcieszyński.
Żółta kartka: Dzierżak.

Garbarnia II: Bartusik – Sabat, Strzeboński (54′ Nieckula), Dzierżak, Gołąb, Grzybowski (84′ Łojek), Ciuruś (54′ Sarkowicz), Ozimek (73′ Malinowski), Trojan, Wilk (46′ Kołton), Niedzielski.

Orzeł: Kawaler – Urbański, Gierek (75′ Kulig), Smagło, Popiela (84′ Wojcieszyński), Biela (60′ Pyciak), Mizia (77′ Wąchała), Zięba (73′ Ciećko), Lampart, Zając, Kura.

Pcimianka Pcim – Garbarnia II Kraków 3:1 (1:0)
Bramki: 2′ Chochliński, 64′ Zeszczuk, 77′ Luberda – 57′ Wilk.
Żółte kartki: Kowalski, Luberda.

Pcimianka: Dul – Korczyk, Kowalczyk, Chochliński, K. Pandyra, Dziadkowiec (68′ D. Pandyra), Luberda (85′ Zięba), D. Zalejski (65′ N. Zalejski), Zeszczuk (80′ Dudek), Sołtys (89′ Mizera), Kowalski.

Garbarnia II: Bartusik – Sabat (46′ Ozimek), Dzierżak (68′ Nieckula), Gołąb, Kowalczyk, Grzybowski (82′ Strzeboński), Trojan (80′ Mądry), Kołton (68′ Sarkowicz), Wilk, Mielec, Niedzielski.

– Całą rundę ciężko jednoznacznie ocenić. W pierwszych spotkaniach, pomimo porażek nie prezentowaliśmy się najgorzej. Następnie przyszła passa zwycięstw i znaleźliśmy się w sytuacji, kiedy nasze utrzymanie stało się realne. Niestety w kluczowym meczu z Sokołem Kocmyrzów totalnie się pogubiliśmy, w zasadzie bez walki oddając przeciwnikowi trzy punkty i tym samym pozbawiliśmy się szans na pozostanie w IV lidze – rozpoczął szkoleniowiec „Brązowych” oceniając sportowe zmagania swoich podopiecznych podczas rundy wiosennej.

W ostatnich czterech spotkaniach sezonu 2021/2022 „Brązowi” nie zdobyli ani jednego punktu. W rywalizacjach z Jutrzenką Giebułtów, Wiślanami Jaśkowice, Orłem Ryczów i Pcimianką stracili łącznie dwanaście bramek, trafiając do siatki rywala zaledwie dwa razy. – To właśnie końcówka sezonu było najbardziej rozczarowująca. Pomimo braku szans na utrzymanie w lidze, a także wszystkich zawirowań kadrowych jakie nas dotknęły, uważam że powinniśmy po prostu zaprezentować się lepiej – wyjawił trener Damian Rębisz.

Ostatecznie pomimo spadku ostatnie pół roku zostanie zapamiętane przeze mnie jako coś pozytywnego. W wielu meczach graliśmy atrakcyjny, ofensywny futbol, a chłopcy rozwinęli się jako zawodnicy, co nie ukrywam, że cieszy mnie najbardziej.  Teraz czas na krótkie wakacje, a następnie kolejne wyzwania w nowopowstałej V lidze – zakończył opiekun drugiej drużyny Garbarni.

fot. Piotr Patej

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe