Druga drużyna

IV: Dwa zwycięstwa „Brązowych”

,

Rezerwy Garbarni Kraków na przestrzeni trzech dni rozegrały dwa mecze ligowe. „Brązowi” mają powody do zadowolenia, bowiem pokonali 2:1 KS Chełmek oraz 4:0 Clepardię Kraków. Podopieczni trenera Damiana Rębisza zanotowali serię trzech zwycięstw z rzędu.

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Damiana Rębisza wybrali się do Chełmka, gdzie rywalizowali z miejscowym Klubem Sportowym. Gospodarze objęli prowadzenie w 44. minucie po bramce Jacka Weseckiego, lecz krakowianie za sprawą Bartłomieja Niedzielskiego zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. W 73. minucie spotkania Olafa Przewoźnika pokonał Kamil Kowalczyk, który ustalił wynik meczu.

KS Chełmek – Garbarnia II Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: 44′ Wesecki – 45+1′ Niedzielski, 73′ Kowalczyk.
Żółte kartki: Pędrys (dwie), Wesecki, Kustra, Kukiełka, Drobniak (dwie), Gołąb, Trojan, Mielec.
Czerwone kartki: Pędrys (dwie żółte), Drobniak (dwie żółte).

KS Chełmek: Przewoźnik – Pędrys, Kulig, Wesecki, Nowak, Kustra, Kukiełka, Kantek, Lieber, Drobniak, Doroz (85′ Bartuś).

Garbarnia II: Bartusik – Sabat (55′ Sutor), Dzierżak (62′ Gruszkowski), Gołąb (79′ Sarga), Kowalczyk, Grzybowski (90′ Malinowski), Ciuruś (83′ Kolendowski), Derenda, Trojan, Mielec, Niedzielski.

We wtorkowe popołudnie drugi zespół Garbarni podejmował Clepardię. „Brązowi” już w 7. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Bartłomieja Niedzielskiego, a w kolejnych minutach udokumentowali przewagę nad rywalem zdobywając kolejne bramki. W 31. minucie golkipera gości pokonał Kacper Ciuruś, w 74. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Sarga, natomiast wynik meczu w dolicoznym czasie gry ustalił Damian Deredna.

Garbarnia II Kraków – Clepardia Kraków 4:0 (2:0)
Bramki: 7′ Niedzielski, 31′ Ciuruś, 74′ Sarga, 90+2′ Derenda.
Żółta kartka: Gruszkowski.

Garbarnia II: Bartusik – Kolendowski (83′ Malinowski), Gołąb (82′ Sabat), Kowalczyk, Grzybowski (56′ Sarga), Gruszkowski (78′ Strzeboński), Ciuruś (63′ Sutor), Derenda, Kołton, Mielec, Niedzielski.

Clepardia: Napieralski – Kupiec, Wołk, Ochoński (46′ Yalama), Sadowski, Suwała (70′ Sendecki), Wiczkowski, Bosak, Wójcik (60′ Krok), Druziuk, Wisowski.

– W Chełmku zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę. Obudziła nas tak naprawdę stracona bramka, na którą odpowiedzieliśmy natychmiastowo. Po przerwie złapaliśmy swój rytm, zdobyliśmy bramkę i mimo nie najlepszego stylu uważam, że w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mecz z Clepardią można powiedzieć, że był dla nas nowością w tej rundzie, ponieważ pierwszy raz przystępowaliśmy do spotkania w roli faworyta. Zespół spisał się bardzo dobrze, strzelając szybko bramkę, a następnie kontrolując spotkanie czego efektem były kolejne trafienia – powiedział trener Damian Rębisz.

W meczu 27. kolejki grupy zachodniej JAKO IV ligi „Brązowi” zmierzą się z Wiślanką Grabie. Spotkanie zostanie rozegrane przy ul. Rydlówka 23 w niedzielę 8 maja o godzinie 12:00.