U-19: Zwycięstwo z Orłem Myślenice

,

W meczu 17. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków pokonała Orła Myślenice 1:0. Zwycięską bramkę w 84. minucie meczu zdobył Kacper Nieckula.

W ostatnim meczu rundy jesiennej podopieczni trenera Stanisława Śliwy wybrali się do Myślenic, by zmierzyć się z tamtejszym Orłem, który na tym etapie rozgrywek zajmował trzecie miejsce od końca z dorobkiem ośmiu punktów. Faworytem sobotniej potyczki byli „Brązowi”, którzy już od pierwszych minut rozpoczęli ataki na bramkę rywali.

Już w 5. minucie meczu Bartłomiej Gruszkowski postanowił sprawdzić dyspozycję Kacpra Kozaczyka, który popisał się skuteczną interwencją. W kolejnych minutach w dogodnych sytuacjach znaleźli się Kacper Nieckula, Tomasz Wilk, lecz i tym razem zawodnicy Garbarni nie zdołali pokonać golkipera Orła. W 27. minucie spotkania z rzutu wolnego mocnym uderzeniem popisał się Szymon Gołąb, ale i w tej sytuacji strzał pomocnika na raty obronił Kacper Kozaczyk. W pierwszej części spotkania „Brązowi” mieli dużą przewagę nad rywalem, lecz nie byli w stanie jej udokumentować. Gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Jacka Smyraka. W 19. minucie strzał Michała Mirochna minął słupek bramki, a dwadzieścia pięć minut później futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie i w dalszym ciągu na boisku dominowała Garbarnia. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy stworzyli sobie ponownie kilka dogodnych sytuacji, lecz szwankowała skuteczność pod bramką Orła. Zmieniło się to w 84. minucie. Jakub Łojek obsłużył podaniem Kacpra Nieckulę, który natychmiast oddał strzał na bramkę drużyny z Myślenic. Poradził sobie z nim Kacper Kozaczyk, który wobec dobitki Nieckuli był już bezradny. Ostatecznie bramka zdobyta przez Garbarnię na szęść minut przed końcem regulaminowego czasu gry zapewniła „Brązowym” trzy punkty.

Garbarnia U-19 zakończyła zmagania w rundzie jesiennej Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych na trzeciej pozycji w tabeli z dorobkiem 38. punktów. Bialns bramkowy „Brązowych” to 40:16.

Orzeł Myślenice – Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: 84′ Niekcula.
Żółte kartki: Mirochna, Irzyk – Gruszkowski.

Orzeł: Kozaczyk, Kruczek, Łabędzki, Opryszek, Szczurek, Braś (46′ Skoczylas), Mirochna, Dziadkowiec (75′ Pitak), Khudyi, Irzyk, Fąfara (85′ Płatek).

Garbarnia: Smyrak – Włodarski, Niedzielski, Derenda, Wilk (61′ Sarkowicz), Gołąb, Gruszkowski, Masełko (67′ Kutrzeba), Januszewski (61′ Łojek), Ozimek, Nieckula).