U-17: Remis ze „Słonikami”

,

W meczu 12. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza zremisowali 1:1 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Jedyną bramkę dla Garbarni  w 65. minucie meczu zdobył Adam Kubiena.

Do sobotniego pojedunku w lepszej styuacji przystępowali goście, którzy po dzisięciu rozegranych spotkaniach plasowali się na trzecim miejscu z dorobkiem 21. punktów. Z kolei „Brązowi” zajmowali piątą pozycję, a na swoim koncie zgromadzili trzynaście oczek. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, kiedy to na bramkę Bruk-Betu uderzył Maks Madej, lecz pewną interwencją popisał się Paweł Stanek. Przyjezdni odpowiedzieli uderzeniem Arkadiusza Morąga, które minęło spojenie słupka z poprzeczką.

W 32. minucie Garbarnia była bardzo bliska objęcia prowadzenia. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Grzegorza Dąbrowskiego uderzył Wojciech Pliszka, jednak świetną paradą popisał się golkiper „Słoników” odbijając futbolówkę przed siebie. Ta trafiła pod nogi Michała Hajduka, który natcyhmiast podjął decyzję o strzale, lecz piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił defensor z Niecieczy.

Po przerwie znów aktywniejszą stroną była Garbarnia. W 48. minucie Wojciech Pliszka zmusił do interwencji bramkarza Termaliki, który odbił piłkę do boku. Chwilę później niebezpiecznie zrobiło się pod bramką krakowian, lecz z uderzeniem Jakuba Nity poradził sobie Mateusz Buczyński. W 65. minucie Adam Kubiena wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Wojciecha Pliszki i od tego momentu „Brązowi” cieszyli się z prowadzenia. Podopieczni trenera Roberta Włodarza w dalszym ciągu napierali na bramkę rywali, czego efektem były sytuacje Adama Kubieny, Macieja Wojtaszka oraz Wojciecha Pliszki, lecz brakowało precyzji przy ich finalizacji.

Zawodnicy z Niecieczy przejęli inicjatywę w ostatnim kwadransie drugiej połowy. W 75. minucie Adam Zych przegrał pojedynek z Mateuszem Buczyńskim, natomiast chwilę później Jakub Nita pomylił się z bliskiej odległości i przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 80. minucie mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Zych, lecz i tym razem bramkarz Garbarni nie dał się zaskoczyć. Chwilę później Adam Zych nie dał szans Buczyńskiemu i doprowadził do remisu.

W kolejnym ligowym pojedynku „Brązowi” zmierzą się na wyjeździe z Tarnovią. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 31 października o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
Bramki: 65′ Kubiena – 86′ Zych
Żółta kartka: Łysik

Garbarnia: Łacina (42′ Buczyński) – Hajduk, Blacha, Krasny (58′ Kubiena), Pliszka (87′ Sikora), Baliński (46′ Grzybowski), Dąbrowski, Madej (77′ Strzelecki), Podkowa, Wojtaszek (72′ Korban), Skoczeń.

Bruk-Bet Termalica: Stanek – Leżoń, Szarkowicz, Łysik (40′ Nita), Gdowski (70′ Zych), Tomala (75′ Głowacki), Morąg, Maciora (46′ Kr. Piątek), Dzięgiel (80′ Hajdo), Cieśla, Kiszka (60′ Ka. Piątek).