U-19: Trzy punkty w starciu z Dunajcem Nowy Sącz

,

W meczu 12. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali Dunajec Nowy Sącz 3:1. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Wilk, Kacper Nieckula oraz Kacper Ciuruś.

Poniedziałkowy pojedynek od ataków rozpoczęli gospodarze, którzy już w 9. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. W okolicach 20. metra przed bramką Dunajca faulowany był Jakub Łojek, a ze stojącej piłki postanowił uderzyć Kacper Nieckula. Niestety futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Nie minęło 120 sekund, a Garbarnia ponownie zagroziła bramce rywali. Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Szymon Gołąb, najwyżej w polu karnym wyskoczył Bartłomiej Niedzielski, który zgrał futbolówkę do Tomasza Wilka, a ten pokonał golkipera Dunajca. Cztery minut później przyjezdni doprowadzili do remisu, gdy Jacka Smyraka pokonał Włodarczyk.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy nie podłamali się szybko straconą bramką i dążyli do zdobycia kolejnych trafień. W 22. minucie mocnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Gołąb, lecz piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Z kolei dwie minuty później strzał Kacpra Ciurusia zablokowali defensorzy z Nowego Sącza. W 33. minucie meczu „Brązowi” ponownie objęli prowadzenie. Gołąb zagrał piłkę w pole karne, a całą akcję skutecznym uderzeniem głową zakończył Nieckula. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry krakowianie zdobyli trzecią bramkę. Bartłomiej Niedzielski dalekim podaniem obsłużył Kacpra Ciurusia, który wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał bramkarza Dunajca.

Po przerwie poczynania ofensywne Garbarni nie malały. Dwukrotnie na bramkę Dunajca uderzył Szymon Gołąb, lecz z pierwszą próbą pomocnika poradził sobie golkiper nowosądeczan, natomiast drugi strzał okazał się niecelny. W 66. minucie „Brązowi” przeprowadzili trójkową akcję Gołąb – Nieckula – Masełko, którą finalizował ten ostatni. Niestety piłka minęła słupek bramki. Przyjezdni nie składali broni i również stanęli przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej, lecz skuteczne interwencje na swoim koncie zapisał Smyrak, natomiast w 90. minucie po strzale jednego z zawodników Dunajca piłka odbiła się od słupka.

W meczu 13. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy zmierzą się z Beskidem Andrychów. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe w niedzielę 17 października o godzinie 11:00.

Garbarnia Kraków – Dunajec Nowy Sącz 3:1
Bramki: 11′ Wilk, 33′ Nieckula, 43′ Ciuruś – 15′ Włodarczyk
Żółte kartki: Derenda – Włodarczyk

Garbarnia: Smyrak – Łojek (60′ Masełko), Niedzielski, Derenda, Kutrzeba, Ciuruś (82′ Januszewski), Gołąb, Wilk (72′ Sarkowicz), Gruszkowski, Kałdos, Nieckula (88′ Trzupek).

Dunajec: Wójtowicz – Schneider, Hajduk, Małek, Nieć – Chruślicki, Bednarek, Górka, Włodarczyk, Ziółkowski – Cisoń.