U-17: Przegrana z Sandecją

,

W meczu 10. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza przegrali w meczu wyjazdowym z Sandecją Nowy Sącz 2:4. Na listę strzelców po stronie „Brązowych” wpisali się Michał Baliński i Oliwier Skoczeń.

Sobotni pojedynek od ofensywnych akcji rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych minutach stworzyli dwie dogodne sytuacje. Najpierw świetnie między słupkami zachował się Mateusz Buczyński broniąc strzał Arkadiusza Orzeła, natomiast chwilę później golkiper Garbarni był bezradny, gdy mocnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Filip Kamiński, który dał prowadzenie swojej drużynie. W międzyczasie Aleksander Paczka postanowił sprawdzić czujność golkipera Sandecji, lecz Jakub Urlik nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę do boku. W 20. minucie ponownie przed szansą stanął Paczka, jednak futbolówka po strzale z woleja minęła bramkę. W 25. minucie meczu w polu karnym nowosądeczan faulowany był Michał Baliński, a „jedenastkę” pewnym strzałem na bramkę zamienił Oliwier Skoczeń. Wynik remisowy nie utrzymywał się zbyt długo, bowiem w 29. minucie Kacper Wokacz wykorzystał podanie Igora Maślanki i gospodarze ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia, które podwyższyli na pięć minut przed końcem pierwszej części gry, gdy indywidualną akcję trafieniem zakończył Arkadiusz Orzeł.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza bardzo dobrze rozpoczęli drugą część spotkania. W 47. minucie meczu asystę na koncie zapisał Oliwier Skoczeń, a bramkarza Sandecji pokonał Michał Baliński. Trzy minuty później „Brązowi” byli bardzo bliscy doprowadzenia do remisu. Wojciech Pliszka posłał mocny strzał na bramkę Jakuba Urlika, lecz golkiper zdołał zbić piłkę na poprzeczkę. W końcowych minutach meczu pojedynek był bardzo wyrównany, a Garbarnia stworzyła kilka sytuacji, by zdobyć trzecią bramkę. Brakowało jednak precyzji pod polem karnym Sandecji. Ostatnie słowo należało do nowosądeczan, którzy zdobyli czwartą bramkę. W 89. minucie rezultat meczu ustalił Arkadiusz Orzeł, zapisując dubelt na swoim koncie.

W meczu 11. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych „Brązowi” zmierzą się z Unią Tarnów. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe w sobotę 16 października o godzinie 10:00.

Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 4:2 (3:1)
Bramki: 13′ Kamiński, 29′ Wokacz, 40′, 89′ Orzeł – 27′ Skoczeń, 47′ Baliński
Żółte kartki: Jarzębiak, Badura, Kowalik.

Sandecja: Urlik – Badura, Kowalik, Jarzębiak, Nowak, Orzeł (90′ Krawczyk), Kamiński (80′ Kuzar), Maślanka (86′ Laskosz), Kupczak (58′ Piskor), Wokacz (75′ Łomnicki), Aleksander.

Garbarnia: Buczyński – Kmiecik, Sikora (74′ Grzybowski), Krasny (90′ Podkowa), Pliszka, Baliński (67′ Hajduk), Dąbrowski, Kasia (77′ Kubiena), Wojtaszek (85′ Słota), Skoczeń, Paczka (60′ Pytko).