Druga drużyna

Okręgowy Puchar Polski: Rezerwy Cracovii pokonane

,

W ćwierćfinałowym meczu okręgowego Pucharu Polski druga drużyna Garbarni Kraków pokonała trzecioligowe rezerwy Cracovii 3:2 i zameldowała się w półfinale rozgrywek. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Łukasz Kowalski, natomiast zwycięskie trafienie w 55. minucie meczu zanotował Dominik Zalejski.

W środę o godzinie 16:00 przy ul. Rydlówka 23 odbyły się Derby Krakowa pomiędzy drugimi zespołami Garbarni i Cracovii. „Pasy” na co dzień rywalizują w grupie czwartej trzeciej ligi, gdzie po 11. rozegranych spotkaniach zajmują drugie miejsce, tracąc do liderującej Siarki Tarnobrzeg tylko jeden punkt. Warto zaznaczyć, że oba zespoły mierzyły się ze sobą niespełna rok temu, gdy spotkały się w dalszej fazie rozgrywek, niż teraz a więc w półfinale. Wówczas po regulaminowym czasie gry i dogrywce utrzymywał się remis 1:1, a do wyłonienie zwycięzcy konieczny był konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali zawodnicy Cracovii, którzy pokonali „Brązowych” 4:3 i zameldowali się w finale.

Pierwsze fragmenty środowego pojedynku były bardzo wyrównane, a obie drużyny nie chciały zaryzykować. Swoje szanse stworzyli zarówno gospodarze, jak i goście, jednak w obu przypadkach brakowało skuteczności i precyzji pod polem karnym. W 38. minucie świetnym bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego z okolic 30. metra popisał się Łukasz Kowalski, który zapewnił „Brązowym” prowadzenie. Nie minęły trzy minuty, a Kowalski cieszył się z dubletu. Tym razem zawodnik Garbarni wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Mateusza Ząbczyka z narożnika boiska. Cracovia odpowiedziała tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, kiedy to na listę strzelców wpisał się Tomasz Bała.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania w polu karnym „Brązowych” faulowany był Robert Ożóg, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Tomasz Bała, który zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Pięć minut później gospodarze ponownie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Dominik Zalejski uderzeniem z dystansu zaskoczył Norberta Łuczaka, który po raz trzeci musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki.

W kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski zawodnicy prowadzeni przed duet trenerski Stanisław Śliwa, Damian Rębisz zmierzą się z LKS-em Niedźwiedź. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe w środę 20 października o godzinie 15:30.

Garbarnia II Kraków – Cracovia II 3:2 (2:1)
Bramki:
38′ 41′ Kowalski, 55′ D. Zalejski – 45′ 50′ Bała
Żółte kartki: Dzierżak, Supel – Malisz

Garbarnia II: Świerczyński – Sabat, Kolendowski, Paczka (53′ N. Zalejski), Sarga (69′ Solecki), Kowalski, Dzierżak (83′ Kowalczyk), Ząbczyk (65′ Kołton), D. Zalejski, Supel – Mielec.

Cracovia II: Łuczak – Stachera (46′ Rubio), Supryn, Góralczyk (60′ Ziemnik), Pieńczak (60′ Bracik) – Malisz (60′ Bociek), Nowicki, Kanach (46′ Wiśniewski), Ożóg – Bała, Grzebieluch.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe