U-17: Unia lepsza o jedną bramkę

,

W meczu 4. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza ulegli na własnym terenie Unii Tarnów 3:4. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Michał Pytko, natomiast jedno trafienie dołożył Aleksander Paczka.

Wtorkową rywalizację, która toczyła się w deszczowej aurze znakomicie rozpoczęli przyjezdni, którzy po niespełna pięciu minutach gry cieszyli się z pierwszego gola, Na listę strzelców wpisał się Mateusz Michalik. Trzy minuty później golkiper „Brązowych” ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Tarnowianie powiększyli przewagę zaraz po przerwie, gdy drugie trafienie na swoim koncie zapisał Michalik. Odpowiedź krakowian nadeszła w 59. minucie, kiedy to wprowadzony na murawę trzynaście minut wcześniej Michał Pytko pokonał Jakuba Lipka. Unia walczyła o powiększenie przewagi, a ta sztuka udała się „Jaskółkom” w 64 minucie. Wówczas bramkę zdobył Oliwier Soprych. „Brązowi” nie załamywali się i przystąpili do odrabiania strat, lecz bramki Pytki i Aleksandra Paczki w końcowej fazie spotkania nie zapewniły chociaż jednego punktu.

W 5. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych „Garbarze” zmierzą się na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 5 września o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 3:4 (0:2)
Bramki: 59′, 67′ Pytko, 90′ Paczka – 5′, 47′ Michalik, 8′ Buczyński (sam.), 64′ Soprych.
Żółte kartki: Kasia, Dąbrowski – Lipka, Radzik.

Garbarnia: Buczyński (66′ Łacina) – Blacha (83′ Podkowa), Dąbrowski (54′ Grzybowski), Hajduk (68′ Sikora), Kasia (46′ Pytko), Kmiecik, Kubiena (54′ Krasny), Paczka, Pliszka (63′ Słota), Skoczeń, Wojtaszek.

Unia: Lipka – Bednarek, Panek, Ludwin (46′ Dudra), Soprych, Mida (65′ Radzik), Banek (60′ Głuszczak), Moskal (85′ Szanjder), Michalik, Zbylut (46′ Klepacki), Gawełczyk.