U-17: Zaważyła druga połowa

,

W meczu 3. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza ulegli Sandecji Nowy Sącz 2:4. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Maciej Kasia oraz Aleksander Paczka.

W piątkowy poranek przy ul. Rydlówka doszło do starcia, w którym liderująca Garbarnia Kraków mierzyła się z Sandecją Nowy Nowy Sącz. Pojedynek bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Roberta Włodarza, którzy w 26. minucie objęli prowadzenie. Wojciech Pliszka obsłużył podaniem Macieja Kasię, a ten pokonał Jakuba Urlika. Przyjezdni mogli odpowiedzieć po niespełna dwudziestu minutach gry, lecz zwycięsko z sytuacji sam na sam z Patrykiem Kupczakiem wyszedł Mateusz Buczyński. Chwilę później „Brązowi” stanęli przed szansą na podwyższenie wyniku. W polu karnym Sandecji faulowany był Pliszka, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Aleksander Paczka, który pokonał golkipera gości.

W przerwie szkoleniowiec Sandecji – Robert Kubiela dokonał trzech roszad, co pozytywnie wpłynęło na grę gości. Już w 52. minucie Igor Maślanka wpisał się na listę strzelców i od tego czasu przewaga Garbarni zaczęła maleć. Goście atakowali bramkę „Brązowych”, a w 74. minucie Krzysztof Piskor doprowadził do wyrównania. Ostatnie dwa ciosy zadali nowosądeczanie, a właściwie Arkadiusz Orzeł, który w ciągu czterech minut zapisał na swoim koncie dublet.

W meczu 4. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków zmierzy się z Unią Tarnów. Spotkanie zostanie rozegrane we wtorek 31 sierpnia przy ul. Rydlówka 23 i rozpocznie się o godzinie 12:00.

Garbarnia Kraków – Sandecja Nowy Sącz 2:4 (2:0)
Bramki: 26′ Kasia, 42′ Paczka – 52′ Maślanka, 74′ Piskor, 85′, 89′ Orzeł,
Żółte kartki: Krasny – Nowak, Kamiński, Orzeł.

Garbarnia: Buczyński – Blacha, Grzybowski (72′ Strzelecki), Hajduk, Kasia (69′ Pytko), Kmiecik (90′ Podkowa), Krasny (59′ Baliński), Paczka, Pliszka (85′ Słota), Skoczeń, Wojtaszek (85′ Korban).

Sandecja: Urlik – Kowalik, Karpiel (90′ Łomnicki), Nowak, Kamiński, Maślanka (89′ Salamon), Pawłowski, Kupczak (46′ Piskor), Rosiek (46′ Badura), Aleksander, Krawczyk (46′ Orzeł).