U-17: Zwycięstwo z Dunajcem

,

Podopieczni trenera Roberta Włodarza nowy sezon rozpoczęli od zwycięstwa. W środowy poranek pokonali 2:1 Dunajec Nowy Sącz. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Wojciech Pliszka, natomiast dla gości bramkę zdobył Karol Łatka.

Garbarnia U-17 rywalizację  Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych rozpoczęła domowym pojedynkiem z Dunajcem Nowy Sącz. Po pierwszej połowie bardziej zadowoleni mogli być goście, ponieważ w 43. minucie spotkania objęli prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Karol Łatka. Bramka strzelona w ostatnich fragmentach pierwszej odsłony meczu podziałała mobilizująco na „Brązowych”, którzy po przerwie pokazali charakter i odwrócili stan rywalizacji. Dubletem popisał się Wojciech Pliszka, który zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

W kolejnym ligowym pojedynku Garbarnia zmierzy się z Podhalem Nowy Targ. Spotkanie zostanie rozegrane 23 sierpnia o godzinie 11:00 przy ul. Rydlówka 23.

Garbarnia Kraków – Dunajec Nowy Sącz 2:1 (0:1)
Bramki: 65′, 88′ Pliszka – 43′ Łatka
Żółta kartka: Blacha

Garbarnia: Buczyński – Hajduk, Kmiecik, Kubiena (46′ Wojtaszek), Blacha, Krasny (78′ Baliński), Pliszka (89′ Słota), Kasia (46′ Pytko), Strzelecki (60′ Mikołajczak), Skoczeń (81′ Grzybowski), Paczka.

Dunajec: Zając – Frelich, Szymański (70′ Sosnowski), Tomczyk (55′ Bieryt), Ormiański (88′ Kwarciński), Frączek, Kruczek, Tokarczyk, Łatka, Wojsław, Gasparski (79′ Pogwizd).