Druga drużyna

IV: Trzy bramki i trzy punkty w ostatnim meczu sezonu

,

W meczu 28. kolejki Keeza IV ligi podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali Proszowiankę 3:0. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Mateusz Grzybowski, Michał Supel oraz Dominik Zalejski.

– Utrzymanie w czwartej lidze zapewniliśmy sobie wcześniej, dlatego do tego meczu nie przystępowaliśmy będąc pod dużą presją. Pomimo, że dość długo nie mogliśmy zdobyć bramki – padła dopiero w 67. minucie, to po przewie zdecydowanie przejęliśmy inicjatywę w tym meczu. Cieszę się, że dwa trafienia zanotowali juniorzy – powiedział po meczu z Proszowianką trener Stanisław Śliwa.

– Jak sobie przypomnimy to dziesięć lat temu pierwsza drużyna Garbarni rywalizowała w czwartej lidze. Dziś nasz drugi zespół gra na tym poziomie i utrzymał się w tej lidze na kolejny sezon. Na pewno jest to duży sukces zawodników, którzy uczestniczyli w rozgrywkach – skomentował opiekun drugiej drużyny.

– Jeszcze nie wiemy jak w przyszłym sezonie będzie funkcjonować 4 liga. Istnieje obawa, że będzie mocno połączona z reorganizacją rozgrywek. Można usłyszeć głosy, iż celem jest jedna czwarta liga. Uważam, że w aktualnej sytuacji nie będzie to dobre rozwiązanie. Oczywiście nasze plany się nie zmieniają, będziemy robić wszystko, aby pozostać na tym poziomie na kolejny sezon – zakończył opiekun „Brązowych” wybiegając nieco w przyszłość.

MKS Nowa Proszowianka – Garbarnia II Kraków 0:3 (0:0)
Bramki: 67′ Grzybowski, 69′ Supel, 90+3′ D. Zalejski
Żółta kartka: Kowalczyk

Proszowianka: Wątek – A. Przeniosło (82′ Kura), M. Przeniosło (80′ Oleksów), Wrona, Wasilewski, Wilk, Woźniak, Wąsowicz, Manaseryan (70′ K. Bździuła) , Nowakowski, M. Bździuła.

Garbarnia II: Fereira Rial – Wąsik, Bogusławski (55′ Supel), Dzierżak, Paczka (46′ N. Zalejski), Kowalczyk (77′ Strzeboński), Grzybowski (87′ Sarga), Zięba, D. Zalejski, Burkowicz, Mielec (85′ Kolendowski).

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe