U-17: Zwycięstwo na zakończenie sezonu

,

W meczu 5. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków pokonała Podhale Nowy Targ 3:0. Bramki dla „Brązowych” zdobyli: Michał Pytko, Eryk Sroka oraz Jakub Łojek.

Już od pierwszych minut sobotniej rywalizacji podopieczni trenera Roberta Włodarza osiągnęli przewagę nad rywalem, co przyniosło efekt w postaci bramki. W 4. minucie meczu indywidualną akcją popisał się Jakub Łojek, a na listę strzelców wpisał się Michał Pytko. Minutę później bramkarz Podhala poradził sobie z mocnym uderzeniem z dystansu Grzegorza Dąbrowskiego. W kolejnych fragmentach meczu dogodnych okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystali Jakub Łojek oraz Kacper Nieckula. Przyjezdni odpowiedzieli groźnymi akacjami w wykonaniu Łukasza Wójciaka oraz Wojciecha Bigosa, z którymi poradził sobie Bartosz Gorzałczany.

Po przerwie również „Brązowi” byli stroną przeważającą, lecz sytuacje strzeleckie w pierwszych trzydziestu minutach drugiej części meczu nie przełożyły się na bramki. Świetnie między słupkami spisywał się Oskar Wybrańczyk. Wreszcie w 83. minucie meczu Eryk Sroka przełamał ofensywną niemoc krakowian i podwyższył prowadzenie. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik meczu na 3:0 ustalił Jakub Łojek.

Rywalizacja z Podhalem Nowym Targ była ostatnim meczem w tym sezonie Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Roberta Włodarza zmagania ligowe zakończyli na drugiej pozycji z 28. punktami na koncie.

Garbarnia Kraków – Podhale Nowy Targ 3:0 (0:0)
Bramki: 4′ Pytko, 83′ Sroka, 90′ Łojek

Garbarnia: Gorzałczany – Dąbrowski (60′ Mądry), Hajduk, Kmieick, Krasny (77′ M. Strzelecki), Łojek, Maj (84′ Janczur), Nieckula (78′ W. Strzelecki), Pytko (62′ Sroka), Stępień, Wojtaszek.

Podhale: Wybrańczyk – Bocheńczak, Psik, Paniak (40′ Furczoń), Kuchta (60′ Kubicz), Rozmus, Kowalczyk, Ustupski, Bigos, Wójciak, Zubrzycki.