Druga drużyna

IV: Remis z Orłem Piaski Wielkie

,

W meczu 26. kolejki Keeza IV ligi druga drużyna Garbarni Kraków zremisowała z Orłem Piaski Wielkie 1:1. Bramkę dla „Brązowych” w 15. minucie spotkania zdobył Marcin Kołton.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy objęli prowadzenie w 15. minucie spotkania. Damian Zięba dośrodkował piłkę w pole karne, którą wypiąstkował golkiper Orła, lecz ta spadła pod nogi Marcina Kołtona, który dał prowadzenie swojej drużynie. W odpowiedzi Jan Krok uderzył na bramkę Bartosza Kieliszka. Golkiper Garbarni wykazał się refleksem i wybił futbolówkę na rzut rożny. W 42. minucie Kieliszek ponownie zapisał skuteczną interwencję na swoim koncie, tym razem broniąc z bliskiej odległości strzał Henriego Uwakwe. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Ifeanyi Nwachukwu i Orzeł doprowadził do wyrównania.

W 51. minucie Jakub Wcisło posłał mocne uderzenie na bramkę Garbarni, lecz piłka o centymetry minęła słupek bramki. Dziewięć minut później podopieczni trenera Stanisława Śliwy egzekwowali rzut wolny. Precyzyjnym strzałem popisał się Kołton, jednak futbolówka nieznacznie poszybowała nad poprzeczką. W 69. minucie Huberta Makowskiego próbował pokonać Dominik Cholewa. Niestety strzał głową napastnika był niecelny. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry znakomitej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Grzybowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Makowskim.

Kolejny ligowy pojedynek druga drużyna Garbarni rozegra we wtorek 15 czerwca o godzinie 18:00. „Brązowi” zmierzą się przy ul. Rydlówka 23 z LKS-em Śledziejowice.

Orzeł Piaski Wielkie – Garbarnia II Kraków 1:1 (1:1)
Bramki: 44′ Nwachukwu – 15′ Kołton
Żółte kartki: Uwakwe, Brartosz, Ciesielski, Krok – Paczka, Wąsik, Dudek

Orzeł: Makowski – Bartosz, Uwakwe, Wcisło, Krok, Sulima, Ciesielski (80′ M. Feret), Nwachukwu, Kądziołka, Jurek, Ł. Feret (74′ Michura).

Garbarnia II: Kieliszek – Wąsik, Dudek, Paczka (62′ N. Zalejski), Kowalczyk, Cholewa (80′ Grzybowski), Zięba, D. Zalejski, M. Kołton (72′ Bogusławski), Burkowicz, Mielec.