U-19: Przełamanie i zwycięstwo nad Orlętami

,

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy po serii meczów bez zwycięstwa pokonali w domowym spotkaniu drużynę Orląt Kielce 2:0. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Borys Kwapiński oraz Szymon Gołąb.

Jako pierwsi inicjatywę w sobotnim pojedynku przejęli zawodnicy Garbarni, którzy już w 10. minucie stworzyli sobie dogodną sytuację. Szymon Gołąb dośrodkował w pole karne do Damiana Derendy, jednak ten uderzył ponad bramką. Osiem minut póżniej na strzał zdecydował się Borys Kwapiński, lecz defensorzy Orląt zdołali wbić futbolówkę na rzut rożny. W 2o. minucie spotkania „Brązowi” wyszli na jednobramkowe prowadzenie, a gola zdobył Kwapiński, uderzeniem po długim słupku.

Po przerwie drużyna gości stanęła przed szansą wyrównania wyniku, lecz najpierw skuteczną interwencją popisał się Jacek Smyrak, a kilka minut później zabrakło skuteczności przy finalizacji akcji. W odpowiedzi podopieczni trenera Stanisława Śliwy podwyższyli prowadzenie. Derenda uruchomił prostopadłym podaniem Gołębia, który zdołał minąć bramkarza Orląt i strzelił do pustej bramki.

W 66. minucie Mateusz Grzybowski pomylił się o kilka centymetrów, posyłając piłkę tuż obok słupka. W końcówce spotkania okazje stworzyli sobie jeszcze Michał Januszewski oraz Szymon Gołąb, lecz wynik spotkania nie uległ już powiększeniu.

Garbarnia Kraków – Orlęta Kielce 2:0 (1:0)
Bramki: 20′ Kwapiński, 64′ Gołąb
Żółte kartki: Niedzielski – Niedziałek

Garbarnia: Smyrak –  Polak (46′ Malinowski),  Supel (46′ Grzybowski),  Jaskuła,  Derenda (86′ Kałdos),  Kwapiński (46′ Korczak),  Niedzielski,  Gruszkowski,  Gołąb,  Stokłosa,  Masełko (56′ Januszewski).

Orlęta: Jaroń –  Szymaniak, Materek (46′ Binek), Kudelski, Gajos (46′ Śliwa), Węgliński (46′ Niedziałek), Karpacz (74′ Harabin), Grzesiak (46′ Moralski), Gocał (46′ Sutowicz), Moleda, Misztal.