Druga drużyna

IV: Sześć bramek i podział punktów

,

W meczu 25. kolejki Keeza IV ligi podopieczni trenera Stanisława Śliwy zremisowali 3:3 z KS Chełmek. Bramki dla „Brązowych” zdobyli: Bartosz Dudek, Jakub Burkowicz i Oliwier Bogusławski.

Jako pierwsi podczas środowego popołudnia zaatakowali „Brązowi”. W 3. minucie na bramkę gości uderzył Marcin Kołton, jednak golkiper poradził sobie z tym strzałem. Chwilę później próba Norberta Zalejskiego okazała się niecelna. W 16. minucie po raz pierwszy do interwencji zmuszony został Bartosz Kieliszek, który wyczuł intencję Dawida Wadasa.

Niespełna 120 sekund później bramkarz Garbarni musiał wyciągnąć piłkę z siatki, gdy pokonał go Kamil Majka. W 29. minucie podopieczni trenera Stanisława Śliwy doprowadzili do wyrównania. Dalekim, dokładnym przerzutem na drugą stronę boiska popisał się Damian Zięba, futbolówka trafiła do Patryka Paczki, który obsłużył podaniem Bartosza Dudka, a ten precyzyjnym strzałem tuż obok słupka pokonał Olafa Przewoźnika. Przyjezdni szybko zareagowali na utratę prowadzenia i w 34. minucie cieszyli się z drugiej bramki. Kieliszek co prawda obronił strzał Dawida Nagiego, lecz wobec dobitki Kacpra Łaski był bezradny.

Po przerwie „Garbarze” dążyli do zdobycia bramki. W dobrych sytuacjach znaleźli się Marcin Kołton i Norbert Zalejski, lecz nie przyniosły one trafień. Dopiero w 74. minucie Garbarnia doprowadziła do wyrównania. Dominik Zalejski zagrał piłkę w pole karne, tam opanował ją Zięba, który zagrał do Jakuba Burkowicza. Ten z bliskiej odległości pokonał bramkarze z Chełmka. Pięć minut później „Brązowi” po raz pierwszy w środowe popołudnie objęli prowadzenie. Konrad Wąsik zagrał futbolówkę do Dominika Cholewy, napastnik wygrał pojedynek z defensorami gości i przekazał piłkę Oliwierowi Bogusławskiemu, który nie dał szans stojącemu między słupkami Przewoźnikowi.

Odpowiedź gości nadeszła błyskawicznie, bowiem w 80. minucie doprowadzili do wyrównania. Bramkę na 3:3, która ustaliła rezultat spotkania zdobył Kamil Majka zapisując dublet na swoim koncie.

W 26. kolejce Keeza IV ligi podopieczni trenera Stanisława Śliwy zmierzą się z Orłem Piaski Wielkie. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 12 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie Orła.

Garbarnia II Kraków – KS Chełmek 3:3 (1:2)
Bramki: 29′ Dudek, 74′ Burkowicz, 79′ Bogusławski – 18′, 80′ Majka, 34′ Łaski

Garbarnia II: Kieliszek – Wąsik, Dudek, Dzierżak (46′ Kowalczyk), Paczka (62′ D. Zalejski), Cholewa, Zięba, N. Zalejski (83′ Supel), Kołton (67′ Bogusławski), Mielec, Sabat (46′ Burkowicz).

KS Chełmek: Przewoźnik – Elias Juan, Nagi, Wadas, Majka, Kustra, Kukiełka, Sidor, Palarczyk, Drobniak, Łaski.