U-17: „Słoniki” lepsze o jedną bramkę

,

W meczu 4. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza przegrali w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką 0:1. „Brązowi” są wiceliderem rozgrywek.

Pierwsza część środowego pojedynku w Niecieczy należała do wyrównanych, a obie drużyny stworzyły sobie kilka klarownych sytuacji, by objąć prowadzenie. W 8. minucie meczu Kacper Nieckula oddał mocne uderzenie na bramkę gospodarzy, lecz golkiper Termaliki zachował czujność między słupkami. Podobnie było w 29. minucie, gdy na strzał zdecydował się Jakub Bigosiński. Niecieczanie odpowiedzieli sytuacjami z 31. oraz 41. minuty, gdy dwukrotnie w sytuacji sam na sam z Bartoszem Gorzałczanym znalazł się Jakub Chrzanowski. Bramkarz z Krakowa nie dał się pokonać i udanie interweniował.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W 53. minucie defensorzy Garbarni zablokowali w polu karnym uderzenie Bartosza Rębacza. Siedem minut później Jakub Łojek zwiódł obrońcę po drugiej stronie boiska i wycofał futbolówkę do Krystiana Mądrego, który znajdując się przed bramką rywali nie był w stanie oddać celnego strzału. W 62. minucie Kacper Miroszka zamknął dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i pokonał bramkarza Garbarni. Termalika objęła prowadzenie, którego nie oddała do końcowego gwizdka arbitra.

W kolejnym ligowym pojedynku podopieczni trenera Roberta Włodarza zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca o godzinie 17:00 przy ul. Rydlówka 23.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: 62′ Miroszka
Żółta kartka: Froncisz

Bruk-Bet Termalica: Bielaszka – Węgiel, Rzepecki, Adamczyk, Leżoń, Szlązak (70′ Jurczyk), Rębacz (83′ Soja), Szarkowicz (15′ Sady), Klich, Dara (80′ Łysik), Chrzanowski (60′ Miroszka).

Garbarnia: Gorzałczany – Bigosiński (63′ Wojtaszek), Dąbrowski, Froncisz (76′ Pytko), Hajduk, Janczur (46′ Mądry), Kmiecik, Krasny, Nieckula (83′ Górczak), Łojek, Sroka (46′ Mikołajczak).