U-17: Lider pokonany!

,

W meczu 13. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków pokonała Dunajec Nowy Sącz 1:0 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. „Brązowi” mają punkt przewagi nad Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, z którą zmierzą się już w środę. Do zakończenia zmagań pozostały trzy spotkania.

Sobotnią rywalizację w Nowym Sączu znakomicie mogli rozpocząć gospodarze. W 5. minucie spotkania nieporozumienie Kacpra Krasnego z Bartoszem Gorzałczanym powinien wykorzystać Jakub Frączek, lecz znajdując się na linii szesnastego metra uderzył obok pustej bramki. W kolejnych minutach na bramkę Kamila Kwarcińskiego dwukrotnie uderzył Kacper Nieckula. Pierwsza próba została obroniona przez golkipera Dunajca, natomiast przy drugim uderzeniu zabrakło precyzji i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Po przerwie pierwsi do ataków przystąpili krakowianie. W 49. minucie zwarcie w środku pola wygrał Nieckula i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz ten nie dał się pokonać. Sześć minut później piłka po strzale Grzegorza Dąbrowskiego z okolicy 20. metra odbiła się od słupka i powróciła na pole gry. Dunajec odpowiedział akcją z 65. minuty, gdy „oko w oko” z bramkarzem Garbarni stanął Jakub Ziółkowski, jednak Bartosz Gorzałczany był szybszy i wyjaśnił sytuację. Minutę później podopieczni trenera Roberta Włodarza objęli prowadzenie, którego nie wypuścili do końcowego gwizdka arbitra. Jakub Łojek w polu karnym zwiódł dwóch obrońców i uderzył obok bezradnego Kwarcińskiego. Dwie minut później „Brązowi” byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Z dystansu uderzył Franciszek Mikołajczak, jednak bramkarz gospodarzy wykazał się dużym refleksem i zanotował udaną interwencję na linii bramkowej. W końcowych fragmentach spotkania nowosądeczanie próbowali doprowadzić do remisu, lecz długie piłki posyłane w pole karne Garbarni nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Kolejny ligowy pojedynek Garbarnia U-17 rozegra w najbliższą środę 9 czerwca o godzinie 16:00, gdzie w Niecieczy zmierzy się z tamtejszym Bruk-Betem.

Dunajec Nowy Sącz – Garbarnia Kraków (0:1)
Bramka: 66′ Łojek
Żółte kartki: Łatka – Hajduk, Krasny

Dunajec: Kwarciński – Szymański, Łatka, Kosmydel, Łatka (50′ Gasparski), Kruczek, Wojsław, Frączek (65′ Dyda), Ziółkowski, Ormiański, Wnęk (76′ Bieryt).

Garbarnia: Gorzałczany – Bigosiński (74′ Pytko), Dąbrowski, Hajduk, Janczur, Krasny, Łojek, Nieckula (87′ Górczak), Sroka (60′ Mikołajczak), Stępień, Wojtaszek.