U-17: W Nowym Targu lepsze Podhale

,

W meczu 12. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków przegrała z Podhalem Nowy Targ 1:3. Jedyną bramkę dla „Brązowych”  w 85. minucie meczu zdobył Jakub Łojek.

Środową rywalizację od ataków rozpoczęli gospodarze zawodów. W 5. minucie po raz pierwszy do interwencji zmuszony został Szymon Cierniak, który obronił strzał Wojciecha Ustupskiego. Trzy minuty później golkiper Garbarni zapisał na swoim koncie kolejną skuteczną interwencję, tym razem po strzale Dominika Paniaka. Podopieczni trenera Roberta Włodarza odpowiedzieli trzema akcjami, które finalizował Kacper Nieckula. Niestety wszystkie uderzenia zawodnika „Brązowych” były niecelne. Podobnie było w 26. minucie, gdy piłka po strzale Franciszka Mikołajczaka minęła bramkę Podhala w bezpiecznej odległości.

W 30. minucie nowotarżanie przeprowadzili kontratak, po którym objęli prowadzenie. Sytuację sam na sam z Cierniakiem wykorzystał Wojciech Wydra. Garbarnia odpowiedziała w 45. minucie spotkania strzałem Nieckuli, które nie sprawiło trudności bramkarzowi Podhala. Jedenaście minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu Podhale cieszyło się z drugiego trafienia. Indywidualną akcję skutecznie zakończył strzelec pierwszej bramki – Wojciech Wydra. Krakowianie próbowali nawiązać kontakt z rywalami, o czym świadczą okazje podbramkowe. Najbliżej wpisania się na listę strzelców po uderzeniu z dystansu był Kacper Krasny, lecz Mateusz Korczyk nie dał się pokonać. W 69. minucie dośrodkowanie z prawego sektora boiska zamknął Wojciech Bigos, który pokonał Szymona Cierniaka.

Od 70. minuty meczu obie drużyny grały w osłabieniu, ponieważ czerwonymi kartkami ukarani zostali Oliwier Maj oraz Dominik Paniak. Na pięć minut przed końcem meczu Jakub Łojek wykorzystał podanie Kacpra Krasnego, tym samym zmniejszając rozmiary porażki.

Po dziesięciu rozegranych meczach Garbarnia U-17 zgromadziła na swoim koncie 21 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem z taką samą zdobyczą punktową jest Dunajec Nowy Sącz. Podopieczni trenera Roberta Włodarza do końca sezonu rozegrają jeszcze cztery ligowe mecze. Ich przeciwnikami będą: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, NKP Podhale Nowy Targ, Dunajec Nowy Sącz oraz Puszcza Niepołomice. Najbliższe starcie odbędzie się w sobotę 5 czerwca o godzinie 13:00 w Nowym Sączu, gdzie wicelider zmierzy się z liderem.

NKP Podhale Nowy Targ – Garbarnia Kraków 3:1 (1:0)
Bramki: 30′, 56′ Wydra, 69′ Bigos – 87′ Łojek
Żółte kartki: Łojek (dwie), Sroka, Janczuk
Czerwone kartki: Paniak – Maj, Łojek (dwie żółte)

Podhale: Korczyk – Bocheńczak, Wojas (65′ Zubrzycki), Kuchta, Suska, Ustupski (70′ Bigos) , Paniak, Wydra (75′ Wójciak), Kowalczyk, Psik, Kołecki.

Garbarnia: Cierniak (70′ Gorzałczany) – Bigosiński (46′ Janczur), Hajduk (46′ Stępień), Kmiecik, Krasny, Łojek, Maj, Mikołajczak (59′ Mądry), Nieckula (65′ Pytko), Sroka (70′ Górczak), Wojtaszek (59′ Strzelecki).