Druga drużyna

IV: Trzy bramki Damiana Zięby

,

W meczu 23. kolejki Keeza IV ligi druga drużyna Garbarni pokonała rezerwy Puszczy Niepołomice 3:1. Trzy bramki dla „Brązowych” zdobył Damian Zięba, natomiast po stronie gości na listę strzelców wpisał się Hubert Skocz.

W środowe popołudnie podopieczni trenera Stanisława Śliwy rywalizowali z zespołem drugiej drużyny Puszczy Niepołomice, która z piętnastoma punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W 6. minucie meczu Marcin Kołton zagrał futbolówkę do Damiana Zięby, lecz ten uderzył nad poprzeczką. W 11. minucie w polu karnym gości faulowany był Kołton, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Zięba. Niespełna kwadrans później wspomniana dwójka zawodników ponownie stworzyła zagrożenie pod bramką niepołomiczan. Z rzutu wolnego uderzył Kołton, piłkę przed siebie odbił bramkarz Krzysztof Wróblewski, a ta trafiła do Zięby. Pomocnik minął defensora Puszczy i skierował futbolówkę do siatki, podwyższając prowadzenie „Brązowych”.

W 41. minucie meczu arbiter zawodów dopatrzył się przewinienia pod bramką strzeżoną przez Bartosza Kieliszka i podjął decyzję o rzucie karnym. Z jedenastu metrów nie pomylił się Hubert Skocz. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania na strzał z dystansu zdecydował się Norbert Zalejski. Piłkę zmierzającą w kierunku okienka bramki w ostatniej chwili na rzut rożny wybił golkiper Puszczy.

Krakowianie mieli większą przewagę w środowym pojedynku, co potwierdzili także po przerwie. W 50. minucie Norbert Zalejski wyłożył piłkę Marcinowi Kołtonowi, jednak próba napastnika okazała się niecelna. Podobnie było w 63. minucie, gdy po zamieszaniu w polu karnym uderzał Mateusz Kardas. Zawodnicy z Niepołomic najbliżej wyrównania stanu rywalizacji byli w 71. minucie, lecz ze strzałem skrzydłowego Puszczy poradził sobie Kieliszek. Na siedem minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Damian Zięba, który skompletował hat-tricka.

Kolejną ligową rywalizację podopieczni trenera Stanisława Śliwy rozegrają w sobotę 5 czerwca. O godzinie 17:00 zmierzą się z Clepardią Kraków.

Garbarnia II Kraków – Puszcza II Niepołomice 3:1
Bramki: 11′, 24′, 83′ Zięba – 41′ Skocz
Żółte kartki: Zięba – Bochenek, Klima

Garbarnia II: Kieliszek – Wąsik, Kardas, Dudek, Dzierżak, Paczka (72′ D. Zalejski), Cholewa, Zięba (82′ Supel), N. Zalejski (87′ Burkowicz), Kołton, Sabat.

Puszcza II: Wróblewski (85′ Uryga) – Wacławik, Skocz (85′ Gródecki), Małota, Klima, Karkosza (90′ Pasternak), Gołda (90′ Nawalany), Garb, Boroń, Bochenek, Anioł.