Druga drużyna

IV: Wysokie zwycięstwo nad Strażakiem Rajsko

,

W spotkaniu 22. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi drugi zespół Garbarni pokonał Strażaka Rajsko 4:0. Po dwie bramki dla „Brązowych” zdobyli Norbert Zalejski oraz Dominik Cholewa.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy walczą o pozostanie na szczeblu czwartej ligi. Aby przybliżyć się do tego celu konieczne było zwycięstwo w rywalizacji ze Strażakiem Rajsko, który w ligowej tabeli zajmuje trzecią pozycję od końca. „Brązowi” od samego początku przystąpili do ataków, lecz w pierwszej części spotkania nie przyniosły one bramek. Najbliżej wpisania się na listę strzelców byli Marcin Kołton oraz Konrad Wąsik. Strzał pomocnika z 6. minuty meczu trafił tylko w boczną siatkę, natomiast chwilę później piłka po uderzeniu defensora Garbarni poszybowała nad poprzeczką. W 45. minucie Bartłomiej Mika zwiódł dwóch obrońców Garbarni i zdecydował się na strzał. Futbolówka odbiła się od słupka, po czym znalazła się w rękach debiutującego w bramce „Brązowych” Sergio Fereiry.

Dużo więcej działo się w drugiej odsłonie spotkania, o czym świadczą zdobyte bramki. W 68. minucie wprowadzony w przerwie Dominik Cholewa obsłużył podaniem Norberta Zalejskiego, a ten po raz pierwszy pokonał bramkarza gości. Dziewięć minut później „Garbarze” podwyższyli prowadzenie. W rolę asystenta wcielił się Dominik Zalejski, a na listę strzelców wpisał się Cholewa. W 84. minucie Łukasz Kulczyk musiał trzeci raz wyciągnąć piłkę z siatki. Zespołową akcję Garbarni rozpoczął Michał Supel, następnie piłka trafiła do Dominika Zalejskiego, który przekazał ją do Cholewy. Napastnik „Brązowych” nie dał szans golkiperowi przyjezdnych i tym samym zapisał dublet na swoim koncie. Wynik spotkania na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry po podaniu Oliwiera Bogusławskiego ustalił Norbert Zalejski.

Kolejny ligowy pojedynek drugiej drużyny Garbarni odbędzie się w środę 2 czerwca o godzinie 18:00. W ramach 23. kolejki Keeza IV ligi podopieczni trenera Stanisława Śliwy podejmą rezerwy Puszczy Niepołomice.

Garbarnia II Kraków – Strażak Rajsko 4:0 (0:0)
Bramki: 68′, 86′  N. Zalejski, 77′, 84′ Cholewa
Żółte kartki: Bogusławski, Paczka – Żyła, Ryś, Welber, Matlak

Garbarnia II: Freiera Rial – Wąsik, Kardas, Dudek, Dzierżak (46′ Bogusławski), Paczka (75′ D. Zalejski), Janik, N. Zalejski, Grzybowski (46′ Cholewa), Kołton (60′ Supel), Sabat.

Strażak: Kulczyk – Sieczko, Żyła, Welber, Mika, Durnaś, Formas (68′ Wykręt), Matlak, Antkiewicz, Frączek, Ryś (78′ Warzecha).