U-17: Trzy bramki w pięć minut

,

W meczu 11. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1. Dzięki sobotniemu zwycięstwu „Brązowi” powrócili na pozycję lidera rozgrywek.

W sobotnie przedpołudnie przy ul. Rydlówka 23 doszło do starcia sąsiadów w tabeli. Lepszą pozycją przed tym pojedynkiem zajmowali goście, którzy mieli dwupunktową przewagę nad krakowianami. Jako pierwsi zaatakowali podopieczni trenera Roberta Włodarza, tworząc zagrożenie w polu karnym Termaliki. W 13. minucie Kacper Nieckula zagrał do Jakuba Bigosińskiego, lecz ten nie trafił w piłkę z bliskiej odległości. Trzy minuty później dyspozycję bramkarza gości postanowił sprawdzić Jakub Łojek, lecz golkiper z Niecieczy wybił piłkę na rzut rożny. Podobnie było w 38. minucie meczu, gdy uderzał Nieckula. „Brązowi” osiągnęli przewagę nad przyjezdnymi, lecz w pierwszej części meczu nie potrafili jej udokumentować.

Tuż po przerwie Michał Hajduk dośrodkował z bocznego sektora boiska do Grzegorza Dąbrowskiego, a ten bez zastanowienia uderzył głową na bramkę gości. Piłka odbiła się od jednego z defensorów i opuściła pole gry. W 51. minucie w polu karnym Garbarni faulowany był Norbert Łysik, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Cieśla.

Pomimo znaczącej przewagi to podopieczni trenera Roberta Włodarza musieli odrabiać straty. Przystąpili do tego natychmiast, bowiem dziewięć minut później doprowadzili do remisu. Akcję Oliwiera Maja skutecznie sfinalizował Franciszek Mikołajczak. Krakowianie poszli za ciosem i w 63. minucie cieszyli się z prowadzenia. Precyzyjne dośrodkowanie Jakuba Łojka na bramkę zamienił Kacper Nieckula. Niespełna dwie minuty później „Garbarze” zdobyli trzecią bramkę. Jej autorem był Łojek, który pokonał golkipera gości uderzeniem z ostrego kąta.

„Młode Lwy” w dalszym ciągu atakowały bramkę Termaliki. Przed szansą na zdobycie bramki stanęli Nieckula oraz dwukrotnie wprowadzony w przerwie Eryk Sroka, jednak Tomasz Bielaszka nie dał się pokonać. „Słoniki” próbowały zmniejszyć rozmiary porażki, lecz w końcowych fragmentach spotkania piłka po strzale Łysika poszybowała nad poprzeczką.

Trzy punkty zdobyte w rywalizacji z Termaliką pozwoliły Garbarni powrócić na pozycję lidera Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. „Brązowi” w dziewięciu meczach zdobyli 21. punktów i mogą pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym w lidze: 27:8. W kolejnej ligowej potyczce zmierzą się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Spotkanie odbędzie się w środę 2 czerwca o godzinie 13:00.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (0:0)
Bramki: 60′ Mikołajczak, 63′ Nieckula, 65′ Łojek – 51′ Cieśla
Żółte kartki: Wojtaszek, Nieckula – Węgiel, Chrzanowski

Garbarnia: Cierniak – Bigosiński (59′ Kaczmarczyk), Dąbrowski (55′ Mikołajczak), Hajduk (61′ Janczur), Kmiecik, Krasny (88′ Stępień), Łojek, Maj, Nieckula (85′ Górczak), Pytko (46′ Sroka), Wojtaszek.

Bruk-Bet Termalica: Bielaszka – Cieśla, Rzepecki, Adamczyk (75′ Jurczyk), Węgiel (72′ Chrzanowski), Dara, Leon, Rębacz (70′ Miroszka), Klich (46′ Szarkowicz), Sady (46′ Szlązak), Łysik.