U17: Bez punktów w Nowym Sączu

,

W meczu 11. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków w meczu wyjazdowym uległa Sandecji Nowy Sącz 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów w 19. minucie spotkania zdobył Konrad Koszyk.

W porównaniu z ostatnim pojedynkiem drużyna Sandecji została wzmocniona trzema zawodnikami, którzy w środku tygodnia nie wybrali się na spotkanie rozgrywane w Krakowie. Potyczka w Nowym Sączu toczyła się w deszczowej aurze, nie ułatwiając obu drużynom sportowej rywalizacji.

Gospodarze już w 3. minucie stworzyli zagrożenie pod bramką Garbarni. Konrad Koszyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Szymonem Cierniakiem, który instynktowną interwencją wybił piłkę na rzut rożny. Pięć minut później ponownie zwycięsko z pojedynku wyszedł bramkarz „Brązowych”, który obronił strzał Daniela Kubiela. W 19. minucie Sandecja objęła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Koszyk.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza odpowiedzieli strzałem Jakuba Bigosińskiego, z którym problemów nie miał Kacper Michalski. Następnie przewrotką uderzył Oliwier Maj, lecz futbolówka minęła słupek bramki Sandecji. W 35. minucie nowosądeczanie byli bardzo bliscy zdobycia drugiej bramki. Kubiela ograł w polu karnym Cierniaka, lecz trafił tylko w słupek.

Po przerwie Radosław Pawłowski mocnym uderzeniem próbował zaskoczyć Szymona Cierniaka, lecz piłka minęła bramkę Garbarni w bezpiecznej odległości. W 57. minucie szybki kontratak „Brązowych” niecelnym strzałem sfinalizował Michał Pytko. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie, a po końcowym gwizdku z trzech punktów mogli cieszyć się gospodarze.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza po ośmiu rozegranych spotkaniach zajmują drugie miejsce w tabeli. Liderem jest Bruk-Bet Termalika Nieciecza, z którą „Brązowi” zmierzą się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 przy ul. Rydlówka 23.

Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
Bramki: 19′ Koszyk
Żółte kartki: Sroka, Żołnowski – Nieckula, Mądry, Janczur

Sandecja: Michalski – Ziemnik, Michałczak, Faltyn, Żołnowski, Żarnowski, Jarzębiak, Talar, Koszyk, Pawłowski, Kubiela

Garbarnia: Cierniak – Bigosiński (75′ Sikora), Dąbrowski (75′ Mądry), Froncisz, Hajduk (80′ Janczur), Kmiecik, Krasny (85′ Krasny), Łojek, Maj, Nieckula, Pytko (63′ Kaczmarczyk)