U-17: „Brązowi” lepsi od Sandecji

,

W meczu 9. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia Kraków pokonała Sandecję Nowy Sącz 3:1. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Jakub Łojek, natomiast jedno trafienie dołożył Grzegorz Dąbrowski.

Do wtorkowego pojedynku podopieczni trenera Roberta Włodarza przystępowali jako lider rozgrywek. Z kolei nowosądeczanie znajdowali się na czwartej pozycji. „Brązowi” od samego początku przystąpili do ofensywnych akcji. W 7. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Grzegorz Dąbrowski, lecz golkiper przyjezdnych wybił piłkę na rzut rożny. Następnie z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Jakub Bigosiński, a później z podobnym skutkiem zakończył się strzał z dystansu Kacpra Krasnego. Sandecja odpowiedziała strzałami Radosława Pawłowskiego i Kamila Żołnowskiego, z którymi problemów nie miał golkiper Garbarni.

W 30. minucie meczu Jakub Łojek popisał się indywidualną akcją i zwiódł w polu karnym obrońcę, a następnie pokonał golkipera przyjezdnych. „Brązowi” nie zatrzymywali się w ofensywnych akcjach. Chwilę później bliski wpisania się po raz drugi na listę strzelców był Łojek, lecz piłka po strzale z rzutu wolnego minęła słupek bramki gości. Kapitan Garbarni dopiął swego w 39. minucie i zapisał na swoim koncie dublet, gdy wykorzystał podanie Kacpra Nieckuli.

W drugiej części spotkania przyjezdni starali się zdobyć bramkę kontaktową, która napędzi ich poczynania ofensywne i pomoże wywieźć z Krakowa choćby cenny punkt. W 56. minucie na bramkę Szymona Cierniaka uderzył Kamil Żarnowski, lecz golkiper „Brązowych” był czujny i udanie interweniował. Sześć minut później krakowianie cieszyli się z trzeciego gola. Tym razem w rolę asystenta wcielił się Łojek, którego podanie skutecznie sfinalizował Dąbrowski. Piłka po uderzeniu gracza Garbarni odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. W 69. minucie „biało-czarni” stworzyli zagrożenie pod bramką krakowian. Najpierw w sytuacji sam na sam z Cierniakiem piłkę nad bramką przeniósł Konrad Koszyk, lecz chwilę później zawodnik Sandecji cieszył się z bramki, dobijając z bliskiej odległości uderzenie Filipa Kamińskiego.

We wtorkowym pojedynku Garbarnia U-17 wystąpiła w nowych, jubileuszowych strojach meczowych nawiązujących do trykotów pierwszej drużyny. W kolejnym ligowym pojedynku „Brązowi” rozegrają rewanż z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00.

Garbarnia Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (2:0)
Bramki: 30′, 39′ Łojek, 62′ Dąbrowski – 69′ Koszyk

Garbarnia: Cierniak – Bigosiński (70′ Karagiannakos), Dąbrowski, Froncisz, Hajduk, Kmiecik, Krasny (78′ Kaczmarczyk), Łojek (87′ Janczur), Maj, Nieckula (85′ Wojtaszek), Pytko (61′ Mikołajczak)

Sandecja: Michalski – Żołnowski, Michałczak, Jarzębiak, Faltyn, Żarnowski, Aleksander (77′ Popiela), Sikora, Koszyk, Pawłowski, Kamiński