U-17: Trzy punkty w starciu z Okocimskim

,

W meczu 9. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza pokonali zespół Okocimskiego Brzesko 2:0. Na listę strzelców wpisali się Kacper Nieckula i Michał Pytko.

Od samego początku w Brzesku oglądaliśmy otwarty pojedynek. Jako pierwsi zagrożenie pod bramką Garbarni stworzyli gospodarze. W 5. minucie na bramkę Szymona Cierniaka uderzył Wiktor Włodek, jednak golkiper „Brązowych” nie miał problemów z obroną tego strzału. Minutę później odpowiedzieli krakowianie, gdy strzałem popisał się Jakub Łojek. W kolejnych minutach przed szansą, aby zapewnić swojej drużynie prowadzenie ponownie stanął Łojek, a następnie Aleksander Karagiannakos, lecz bramkarz gospodarzy znów nie dał się zaskoczyć i do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W drugiej części spotkania więcej sytuacji stworzyła sobie Garbarnia i co ważniejsze była skuteczna. W 55. minucie spotkania na listę strzelców po podaniu Grzegorza Dąbrowskiego wpisał się Kacper Nieckula, natomiast osiem minut później stan rywalizacji ustalił Michał Pytko. Trzy punkty w starciu z Okocimskim zapewniły podopiecznym trenera Roberta Włodarza pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Kolejny ligowy pojedynek „Brązowi” rozegrają już we wtorek 18 maja. W ramach 3. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych przed własną publicznością zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz.

Canpack Okocimski Brzesko – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: 55′ Nieckula, 63′ Pytko
Żółte kartki: Okus, Smulski – Hajduk

Okocimski: Augustyn – Kotarba (66′ Kliś), Smulski, Curyło, Uryga, Jawień (61′ Pitaś), Poliszak (82′ Marceli), Okas, Kubala (60′ Pasek), Bielak (60′ Jędrzejczyk), Włodek (70′ Siudut)

Garbarnia: Cierniak – Dąbrowski (65′ Janczur), Froncisz, Hajduk, Karagiannakos (46′ Pytko), Kmiecik, Krasny (65′ Kaczmarczyk), Łojek, Maj (79′ Sroka), Mikołajczak (46′ Wojtaszak), Nieckula (82′ Górczak)