Druga drużyna

IV: Walka do końca przyniosła jeden punkt

,

W emocjonującym spotkaniu 18. kolejki Keeza IV liga druga drużyna Garbarni zremisowała z Wiślanami Jaśkowice 3:3.  Bramki dla „Brązowych” zdobyli Damian Zięba, Dominik Cholewa oraz Marcin Kołton.

Już od pierwszych minut pojedynku widać było, że obie drużyny nie zamierzają ani na chwilę odpuścić swoim rywalom. Potwierdza to fakt, że sędzia zawodów pokazał w tym meczu aż dwanaście żółtych kartek. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli „Brązowi”, a akcję bramkową rozpoczął indywidualnym rajdem Bartosz Dudek. Zawodnik Garbarni uruchomił podaniem Mateusza Małka, ten odnalazł w polu karnym Damiana Ziębę, który uderzeniem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce.

Rozpędzeni Garbarze w dalszym ciągu starali się stwarzać zagrożenie pod polem karnym gospodarzy. W 20. minucie rzut wolny wykonywał Rafał Górecki, jednak futbolówkę na rzut rożny wybił Marcin Cabaj. W odpowiedzi zawodnicy Wiślan doprowadzili do wyrównania, a dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Monsuru Adisa uderzeniem po długim słupku zapewnił im prowadzenie.

W 52. minucie po zamieszaniu w polu karnym „Brązowi” ponownie stanęli przed szansą na zdobycie bramki, jednak i tym razem skuteczną interwencją popisał się golkiper gospodarzy. W kolejnej akcji Jakub Ochmann powiększył prowadzenie Wiślan uderzeniem głową. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy zaledwie pięć minut pózniej odpowiedzieli kontaktowym trafieniem, a na listę strzelców wpisał się Dominik Cholewa.

Gdy wszystko wskazywało na to, że gospodarze środowych zawodów zgarną pełną pulę, zawodnicy Garbarni ruszyli mocniej do ofensywy. Już w doliczonym czasie gry przewrotką popisał się Dudek, jednak futbolówkę zdołał wybronić Cabaj. Kilka chwil później „jedenastkę” wywalczył Zięba, a Marcin Kołton na raty pokonał golkipera Wiślan, zapewniając drużynie cenny punkt.

Wiślanie Jaśkowice – Garbarnia II Kraków 3:3 (2:1)
Bramki: 25′ Antoniak, 42′ Adisa, 61′ Ochman – 7′, Zięba, 64′ Cholewa, 90’+4 Kołton
Żółte kartki: Cabaj, Głaz, Bienias, Kuliszewski, Lampart, Żaba – Dziarkowski, Kieliszek, Dudek (2x), Zięba, Kołton
Czerwona kartka:  Dudek

Wiślanie: Cabaj – Głaz, Bienias, Ochman, Antoniak (80′ Kotwica), Adisa, Pischinger, Kuliszewski, Kowalik (74′ Żaba), Lampart, Zima (61′ Broda).

Garbarnia: Kieliszek – Małek, Dzierżak (73′ Strzeboński), Dudek, Kowalczyk (46′ Kołton), Grzybowski (60′ Cholewa), Zięba, N. Zalejski (76′ Paczka), Górecki, Dziarkowski (46′ Burkowicz), Mielec.