U-17: Wysokie zwycięstwo „Brązowych”

,

W meczu  8. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza pokonali Akademię Piłkarską Profi Kraków 6:1. Na listę strzelców po stronie Garbarni wpisali się: Bartosz Froncisz, Franciszek Mikołajczak, Jakub Łojek, Michał Pytko, Kacper Nieckula oraz Mateusz Janczur.

Nie minęło 14 dni, a „Brązowi” ponownie zmierzyli się z Akademią Piłkarską Profi Kraków. W pierwszej konfrontacji zwyciężyli zawodnicy Garbarni, którzy przy ul. Rydlówka pokonali rywali 4:0.

Sobotni pojedynek miał podobny przebieg jak ten rozegrany kilkanaście dni wcześniej. Od samego początku to „Garbarze” byli stroną dominującą. W 8. minucie na bramkę Akademii Piłkarskiej uderzył Jakub Łojek, lecz futbolówka poszybowała nad bramką. Następnie przed szansą na otwarcie wyniku spotkania stanął Kacper Nieckula, lecz uderzył tylko w boczną siatkę. W kolejnych minutach dogodnych okazji nie wykorzystali Oliwier Maj i Dominik Kmiecik. Dominacja Garbarni przełożyła się na objęcie prowadzenia. W 28. minucie po rzucie rożnym Mateusza Górę pokonał Bartosz Froncisz. Nie minęły cztery minuty, a na tablicy wyników było już 2:0. Golkipera AP Profi uderzeniem z zerowego kąta pokonał Franciszek Mikołajczak. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniami Bartosza Urbańczyka oraz Kacpra Połecia, z którymi problemów nie miał Szymon Cierniak. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania na listę strzelców wpisał się Jakub Łojek.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli zawodnicy Akademii Piłkarskiej, którzy w 50. minucie cieszyli się z bramki. Sytuację sam na sam z Cierniakiem wykorzystał Olaf Katarzyński. Trafienie gospodarzy nie podłamało „Brązowych”, którzy dzielnie walczyli o kolejne bramki. Długo nie trzeba było czekać, bowiem już trzy minuty później podanie Grzegorza Dąbrowskiego wykorzystał Michał Pytko i tym samym po raz czwarty pokonał Górę. Golkiper gospodarzy skapitulował jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 75. minucie po strzale Nieckuli i na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy nie był wstanie obronić uderzenia Mateusza Janczura.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza kolejny ligowy pojedynek rozegrają w sobotę 15 maja o godzinie 10:00. W ramach 9. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych zmierzą się na wyjeździe z Okocimskim Brzesko.

Akademia Piłkarska Profi Kraków – Garbarnia Kraków 1:6 (0:3)
Bramki: 50′ Katarzyński – 28′ Froncisz, 32′ Mikołajczak, 42′ Łojek, 53′ Pytko, 75′ Nieckula, 81′ Janczur

AP Profi: Góra – Hołuj, Wilant, Szmyczyk, Urbańczyk, Likus, Odrzywołek, Siudak, Głuch, Połeć, Jamrozik

Garbarnia: Cierniak (85′ Łacina) – Bigosiński (80′ Wojtaszek), Dąbrowski (77′ Sroka), Froncisz, Hajduk, Kmiecik, Krasny (70′ Kaczmarczyk), Łojek (83′ Strzelecki), Maj (77′ Janczyk), Mikołajczak (46′ Pytko), Nieckula