Druga drużyna

IV: Trzy punkty w starciu z rezerwami Puszczy

,

W meczu 16. kolejki grupy zachodniej małopolskiej czwartej ligi drugi zespół Garbarni pokonał rezerwy Puszczy Niepołomice 2:0. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Marcin Kołton i Filip Sarga.

Niedzielny pojedynek rozgrywany był na stadionie Nadwiślana Kraków przy ul. Koletek, a jego gospodarzem była drużyna z Niepołomic. „Brązowi” wyszli na prowadzenie w 21. minucie meczu, gdy na listę strzelców wpisał się Marcin Kołton. Kolejne minuty to przewaga Puszczy, która prowadziła grę, lecz nie potrafiła stworzyć klarownych sytuacji pod bramką Bartosza Kieliszka.

Po przerwie gospodarze w dalszym ciągu próbowali wyrównać. Przed szansą stanęli Bielski i Bochenek, lecz w obu sytuacjach zabrakło precyzji w ich wykończeniu. W 81. minucie podopieczni trenera Stanisława Śliwy zadali drugi cios. Indywidualną akcję przeprowadził Filip Sarga, który pokonał Filipa Urygę. W końcowych minutach podwyższyć prowadzenie mógł Jakub Burkowicz, jednak lepszy okazał się golkiper Puszczy.

„Brązowi” zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu i w tej chwili z dorobkiem dziewiętnastu punktów zajmują czternaste miejsce w tabeli.  W najbliższej kolejce będą pauzować, natomiast do rywalizacji o punkty powrócą 12 maja, gdy na wyjeździe zmierzą się z Wiślanami Jaśkowice.

Puszcza II Niepołomice – Garbarnia II Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: 21′ Kołton, 81′ Sarga
Żółte kartki: Wąsik, Zięba, Mielec, Kołton – Gruszecki, Gołda.
Puszcza II: Uryga – Anioł, Gałka (46′ Bochenek), Małota, Karkoszka – Belski, Boroń (83′ Kaczmarczyk), Wacławik, Skocz, Gruszecki – Gołda.
Garbarnia II: Kieliszek – Wąsik, Dudek, Mielec, Sabat – Małek (70′ Burkowicz), Strzeboński, Kołton (86′ Kolendowski), Zięba (68′ Sarga), N. Zalejski – Kowalczyk.