U-17: Zwycięstwo nad Puszczą

,

W 7. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia U-17 pokonała Puszczę Niepołomice 4:2. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Jakub Łojek, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Bartosz Froncisz i Franciszek Mikołajczak.

Sobotni pojedynek od ataków rozpoczęli podopieczni trenera Roberta Włodarza. Dwukrotnie na bramkę Puszczy uderzył Kacper Nieckula, lecz pierwsza próba była niecelna, natomiast drugi strzał obronił Eryk Grabowski. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Patryka Kościółka, z którym problemów nie miał Szymon Cierniak.

W 17. minucie meczu „Brązowi” objęli prowadzenie. Fantastycznym uderzeniem w samo okienko bramki, z okolicy dwudziestego metra popisał się Jakub Łojek. Radość w szeregach Garbarni nie trwała zbyt długo, ponieważ 120 sekund później gospodarze wyrównali. Indywidualną akcję przeprowadził Ian Morgan, po której skutecznie interweniował Cierniak, lecz wobec dobitki Kościółka był bez szans.

Krakowianie tworzyli kolejne akcje pod bramką „Żubrów”. Świadczą o tym sytuacje Kacpra Nieckuli, i Grzegorza Dąbrowskiego, z którymi radziła sobie defensywna Puszczy. W ostatniej minucie pierwszej części meczu „Garbarze” ponownie cieszyli się z prowadzenia. Z rzutu rożnego dośrodkował Dąbrowski, a całą akcję skutecznie głową zamknął Bartosz Froncisz.

Po przerwie groźnie zrobiło się pod polem karnym Garbarni, kiedy to Klaudiusz Bochniak uderzył na bramkę Cierniaka. W tej sytuacji z pomocą golkiperowi Garbarni przyszedł słupek. W 62. minucie rzut wolny skutecznie wykonał Łojek, który podwyższył prowadzenie „Brązowych” i tym samym zapisał dublet na swoim koncie. Jedenaście minut później Michał Hajduk zagrał do Franciszka Mikołajczaka, a ten uderzeniem z woleja pokonał Grabowskiego. W 79. minucie niepołomiczanie odpowiedzieli trafieniem Bochniaka, które ustaliło rezultat sobotniej potyczki.

Podopieczni trenera Roberta Włodarza kolejny ligowy pojedynek rozegrają w środę 5 maja. O godzinie 15:00 zmierzą się przy ul. Rydlówka 23 z Okocimskim Brzesko.

Puszcza Niepołomice – Garbarnia Kraków 2:4 (1:2)
Bramki: 19′ Kościółek, 79′ Bochniak17′, 62′  Łojek, 45′ Froncisz, 73′ Mikołajczak