U-17: Trzy punkty w rywalizacji z AP Profi

,

W meczu 1. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych drużyna Garbarni pokonała AP Profi Kraków 4:0. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Jakub Łojek, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Franciszek Mikołajczak i Oliwier Maj.

Po weekendowej porażce z Dunajcem Nowy Sącz podopieczni trenera Roberta Włodarza stanęli przed szansą na rehabilitację. We wtorek na własnym obiekcie podejmowali drużynę Akademii Piłkarskiej Profi Kraków.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla „Brązowych”, którzy już w czwartej minucie mieli szansę na objęcie prowadzenia. W polu karnym gości faulowany był Tomasz Wilk, a jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Łojek. W 17. minucie Kacper Nieckula obsłużył podaniem Łojka, a ten mocnym uderzeniem po raz drugi pokonał Kacpra Dworaka. Garbarnia w dalszym ciągu stwarzała sobie kolejne sytuacje pod bramką gości. Po składnej akcji uderzył Nieckula, lecz tym razem golkiper zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny.

W 26. minucie po dwójkowej akcji Kacper Krasny – Jakub Łojek na listę strzelców wpisał się wprowadzony w 12. minucie na plac gry Franciszek Mikołajczak. Taki rezultat niezadowolił „Garbarzy”, którzy cztery minuty później zdobyli czwartą bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Łojka skutecznie głową zamknął Oliwier Maj.

Po przerwie podopieczni trenera Roberta Włodarza również byli aktywni w ofensywie. W dobrych sytuacjach znaleźli się Oliwier Maj, Mateusz Janczur i Jakub Bigosiński, lecz futbolówka mijała światło bramki gości. Na minutę przed końcem spotkania uderzeniem z dystansu popisał się Paweł Szymczyk, lecz bramkarz Garbarni skutecznie interweniował.

Kolejny ligowy pojedynek Garbarnia U-17 rozegra w sobotę 1 maja o godzinie 10:00. Wówczas zmierzy się z Puszczą Niepołomice.

Garbarnia Kraków – AP Profi Kraków 4:0 (4:0)
Bramki: 4′, 17′ Łojek, 26′ Mikołajczak, 30′ Maj
Żółte kartki: Maj, Froncisz – Dworka, Hołuj, Szymczyk

Garbarnia: Gorzałczany – Bigosiński, Dąbrowski (58′ Górczak), Froncisz, Hajduk, Kmiecik, Krasny (68′ Kaczmarczyk), Łojek (78′ Janczur), Maj, Nieckula (84′ Strzelecki), Wilk (12′ Mikołajczak) (75′ Sroka).

AP Profi: Dworak (46′ Górka) – Hołuj (46′ Likus), Szymczyk, Kalinowski (46′ Siudak), Woltyński (46′ Porada), Urbańczyk, Szwed, F.Łydek (46′ Połeć), Miśkiewicz, Głuch (40′ Krużel), K. Łydek.