U-17: Z Dunajcem bez punktów

,

W meczu 6. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarz ulegli Dunajcowi Nowy Sącz 1:2. Jedyną bramkę dla Garbarni zdobył Jakub Łojek.

W miniony weekend wiosenne rozgrywki rozpoczęła także drużyna U-17, która w sobotnie przedpołudnie podejmowała drużynę Dunajca Nowy Sącz. W 21. minucie w polu karnym gości faulowany był Jakub Łojek, a arbiter zawodów wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany i dał „Brązowym” prowadzenie. Garbarnia nie cieszyła się z niego zbyt długo, ponieważ Dunajec jedenaście minut później wyrównał, a na listę strzelców wpisał się Kacper Ormiański. Krakowianie odpowiedzieli strzałem Jakuba Bigosińksiego, z którym poradził sobie golkiper przyjezdnych.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ofensywnych akcji Garbarni. Najpierw Łojek uderzył z bliskiej odległości, lecz piłka odbiła się od defensora Dunajca i wyszła poza boisko. Chwilę później na szóstym metrze znalazł się Tomasz Wilk, którego strzał instynktownie obronił Kacper Zając. W 78. minucie Szymon Bieryt zmarnował stuprocentową sytuację, natomiast dwie minuty późnej arbiter podyktował rzut karny dla Garbarni za faul na Wilku. „Brązowi” nie cieszyli się z prowadzenia, ponieważ strzał został obroniony przez bramkarza. Na trzy minuty przed końcem spotkania bramkę dla Dunajca zdobył Rafał Lisoń, który ustalił wynik meczu.

Garbarnia Kraków – Dunajec Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Bramki: 21′ Łojek – 32′ Ormiański, 87′ Lisoń
Żółte kartki: Kar. Łatka, Szymański, Ormiański

Garbarnia: Cierniak – Bigosiński (72′ Karagiannakos), Hajduk, Kmiecik, Krasny (75′ Sroka), Łojek, Maj, Mądry (46′ Dąbrowski), Nieckula (88′ Pytko), Wilk, Wojtaszek (46′ Stępień).

Dunajec: Zając – Kam. Łatka, Kar. Łatka (65′ Gasparski), Szymański (65′ Nieć), Kosmydel, Chruślicki, Dyda (86′ Bieryt), Bednarek (68′ Kruczek), Frączek (85′ Wnęk), Ormiański (78′ Tokarczyk), Lisoń.