Druga drużyna

IV: Zwycięstwo nad Proszowianką

,

W spotkaniu 15. kolejki grupy zachodniej małopolskiej czwartej ligi druga drużyna Garbarni pokonała Proszowiankę 3:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Dawid Malik, Mateusz Grzybowski oraz Dominik Zalejski.

Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 na boisko powróciła druga drużyna Garbarni. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Stanisława Śliwy zmierzyli się z Proszowianką.

Pojedynek lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy od pierwszych minut stwarzali zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Bartosza Kieliszka. W 9. minucie piłka po strzale Adama Przeniosło poszybowała nad poprzeczką, natomiast pięć minut później dobrą interwencję na swoim koncie zapisał golkiper „Brązowych”. Przewaga gości została udokumentowana w 26. minucie gdy Michał Bździuła uderzył zza pola karnego, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. W 38. minucie Rafał Górecki zacentrował wprost na głowę Mateusza Kardasa, lecz defensor Garbarni nieczysto trafił w futbolówkę, a ta ostatecznie opuściła pole gry.

Po przerwie „Garbarze” przystąpili do ataku. Już dwie minuty po wznowieniu gry „Brązowi” doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Dawid Malik. W 51. minucie po podaniu Norberta Zalejskiego chybił Mateusz Grzybowski, a chwile później obok słupka uderzył Malik. Garbarnia nie zatrzymywała się i w dalszym ciągu atakowała bramkę Proszowianki. Efektem działań ofensywnych były uderzenia Kamila Kowalczyka i Rafała Góreckiego, z którymi poradzili sobie goście. W 82. minucie podopieczni trenera Stanisława Śliwy dopięli swego i objęli prowadzenie, a futbolówkę do siatki z bliskiej odległości skierował Grzybowski. Na trzy minuty przed końcem spotkania błąd bramkarza Proszowianki wykorzystał Dominik Zalejski i tym samym ustalił rezultat meczu.

Garbarnia II Kraków – Proszowianka Proszowice 3:1 (0:1)
Bramki: – 47′ Malik, 82′ Grzybowski, 87′ D. Zalejski – 26′ Bździuła
Żółte kartki: Kołton, N. Zalejski, Kieliszek, Paczka – Fryda, A. Przeniosło, Wasilewski, Nowakowski, Wilk

Garbarnia II: Kieliszek – Wąsik (Strzeboński), Dudek, Kardas, Górecki, Małek (D. Zalejski), Malik, Zięba (Bogusławski), N. Zalejski (Paczka), Kołton (Grzybowski), Kowalczyk.

Proszowianka: Wątek- Nowakowski, Wasilewski, Gorczyca- Kaczor (Kaczmarczyk), Fryda, Polański (Wilk), Woźniak (Manaseryan) – M. Przeniosło (Dębski ), A. Przeniosło, M. Bździuła.