U-19: Zwycięstwo na początek ligowych zmagań

,

Udanie rozgrywki Ligi Makroregionalnej zainaugurowali juniorzy starsi Garbarni. W 1. kolejce sezonu „Brązowi” pokonali Resovię 3:2 po bramkach Damiana Bieleckiego, Michała Supla oraz Damiana Derendy.

Pierwszą groźna akcję w sobotnim spotkaniu przeprowadził w 10. minucie Michał Supel. Rajd w pole karne rywali zdołał zakończył celnym strzałem, lecz golkiper Resovii wybił futbolówkę na rzut rożny. W odpowiedzi Karol Cholewa próbował zaskoczyć Roberta Smyraka, jednak bramkarz Garbarni jako pierwszy doszedł do piłki, i tym samym zażegnał niebezpieczeństwo. Obie drużyny miały swoje sytuacje, jednak to podopieczni Stanisława Śliwy wyszli jako pierwsi na prowadzenie. W 34. minucie bramkę na 1:0 zdobył uderzeniem po długim słupku Damian Bielecki. Rywale „Brązowych” błyskawicznie doprowadzili do remisu i spotkanie otworzyło się na nowo. W tym fragmencie meczu nieco bardziej widoczni było zawodnicy z Rzeszowa, lecz nie przełożyło się to na ich zdobycz bramkową. W doliczonym czasie pierwszej połowy widzieliśmy ponownie radość w szeregach Garbarni, kiedy to pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Supel.

Po przerwie zawodnicy Resovii mocno ruszyli do ofensywy, przeprowadzając kilka groźnych akcji. W ekipie przyjezdnych wyróżniał się Damian Usarz, który najpierw próbował szczęścia uderzeniem z rzutu wolnego, a kilka minut pózniej jego groźny strzał zdołał wybronić Smyrak. Z biegiem czasu spotkanie zrobiło się coraz bardziej wyrównane, a obie drużyny starały się szybko przedostać pod pole karne rywali. W 68. minucie Dominik Cholewa przytomnie uderzył zza pola karnego, lecz na posterunku był Bartosz Siryk, pewnie wyłapując futbolówkę.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, wynik na 3:1 podwyższył strzałem pod poprzeczkę Damian Deranda. Nie był to jednak jeszcze koniec emocji. Już w doliczonym czasie gry kontaktowego gola dla Resovii zdobył Kacper Szymkiewicz, a chwilę pózniej świetną interwencją w bramce popisał się golkiper „Brązowych”.

Garbarnia – Resovia 3:2 (2:1)

Bramki: 34′ Bielecki,  45+1′ Supel, 83′ Derenda –  38′ Kojder, 90′ Szymkiewicz
Sędzia główny: Bartosz Pałetko